Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 18:15

«Поліція, суди та прикордонники об’єднають зусилля: в Європі слід навести лад» – Єврокомісія


Брюссель – Посилити співпрацю між правоохоронцями, судовими установами та міграційними службами 27 країн об’єднаної Європи пропонує Єврокомісія. Сьогодні ця виконавча установа оприлюднила план дій на наступні 5 років у сфері внутрішніх справ та юстиції. Ріст організованої злочинності, наплив мігрантів, зовнішні кібернетичні агресії – ці та інші чинники все більше загрожують внутрішній безпеці та спокою європейців. Тому відповідь на подібні виклики повинна були адекватною, заявили представники Європейської комісії.

Ця загальноєвропейська ініціатива, що включає широке поле діяльності у сфері права та безпеки, вже отримала назву «Стокгольмська програма». Упродовж наступних 5 років життя громадян країн ЄС має зазнати чималих реформ, заявив сьогодні голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. Слід побудувати Європу права, Європу, захищену від злочинності, котра все більше користується відсутністю кордонів та інтеграцією, а також Європу, базовану на солідарності та відповідальності щодо мігрантів і шукачів притулку.

«Простір свободи, безпеки та права повинен бути єдиним простором Євросоюзу, де захищають фундаментальні права, – заявив на зустрічі із представниками преси Жозе Мануель Баррозу. – По-друге, слід полегшити життя громадян, створивши правову Європу, де їхні права всюди і на належному рівні. По-третє, громадяни повинні бути захищені від організованої злочинності та тероризму. Для цього нам потрібна стратегія внутрішньої безпеки, базована на співпраці поліції та судових установ».

Баррозу також зазначив, що країни ЄС у справі міграції та шукачів політичного притулку повинні проявляти солідарність. Окрім цього слід розвивати співпрацю з третіми країнами, звідки й походять ці потоки мігрантів.

Візи видаватимуть після поглибленого вивчення особи

Під гаслом «Більше свободи у безпечнішій Європі!» ця нова стратегія також передбачає реформи у візовій системі Шенгенської зони. Віце-президент Єврокомісії Жак Барро каже, що «нині візи видаються, щоб відвідати чітко визначену країну, але не інші. Тим часом, шенгенська віза – це більше ніж символ. Вона повинна стати реальним дозволом всіх країн-членів для вільного пересування по всьому шенгенському простору».

Чільний представник Комісії Євросоюзу також додає, що у майбутньому видача віз базуватиметься виключно на персональних характеристиках людини, що подає запит на її отримання.

«Ми хочемо розвинути систему видачі віз, – заявив віце-президент Комісії. – Сьогодні вона основана на оцінках за національними ознаками. Ми ж пропонуємо це змінити та видавати візи на базі оцінки індивідуальних ризиків. Це, звичайно, здійснюватиметься тільки у результаті поглибленої роботи з вивчення особи того, хто просить візу, а не лише посилатися на його національність».

Така нова стратегія внутрішньої політики та безпеки Європейського Союзу буде розглянута через місяць на неформальній нараді міністрів 27 країн-членів у Стокгольмі. Представники Єврокомісії передбачають остаточне ухвалення «Стокгольмської програми» наприкінці року під час шведського головування у Євросоюзі.

(Брюссель – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG