Доступність посилання

ТОП новини

Газова атака триває


Київ – Російська сторона продовжує робити гучні заяви на адресу України. Цього разу в «Газпромі» заявили про зменшення відбору обсягів газу, і припустили, що Україна припинила закачувати газ у свої підземки. У «Нафтогазі» цю інформацію спростовують.

Як тільки-но Україна розрахувалася за російський газ, поставлений у травні, сумніви щодо чого Москва висловлювала неодноразово, як з російського боку почали лунали інші закиди.

Так, керівник «Газпрому» Олексій Міллер припустив, що Київ припинив закачувати газ у свої підземки. За словами пана Міллера, від початку тижня Україна майже у 5 разів скоротила відбір газу з російської труби: із 90 мільйонів кубів на добу, до 20.

Міллер не правий?

Утім, у компанії «Нафтогаз України» закиди «Газпрому» спростовують, наголошуючи, що Україна не відступила від плану закачування газу в підземні сховища.

Заступник керівника НАКу Ярослав Марчук прокоментував Радіо Свобода заяви «Газпрому» так: «Він (Міллер) не правий. Ми закачуємо газ у тому режимі, який нам необхідний для закачування газу. Все іде за узгодженим планом».

У Секретаріаті ж Президента заяви Москви називають некоректними. Навіть якщо якогось дня Київ і зменшив обсяги закачування газу, це ще нічого не означає, зауважив Радіо Свобода уповноважений Президента з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

«Це некоректна поведінка російської сторони, – каже він. – Підведення підсумків відбувається після завершення календарного місяця. І тому, якщо у якийсь день добові обсяги змінилися, і все це вкладається у договірні зобов’язання, тому не можна говорити за червень, поки він триває».

Про що Київ та Москва домовлялися кулуарно?

Роблячи гучні заяви, росіяни намагаються «вибити» у Євросоюзу кредит для України, вважає радник Прем’єр-міністра з енергетичних питань Олександр Гудима. Оскільки, зазначає він, у «Газпромі» розуміють, що сьогодні, коли і Європа, і Україна скорочують споживання газу, українські підземки залишаються єдиним місцем, куди цей газ можна прилаштувати. При цьому пан Гудима припустив існування неофіційних домовленостей між Києвом та Москвою.

«Україна не може фінансово здійснювати закачування російського газу, допомагаючи Росії, коли Україні ніхто допомагати не хоче. Можливо, були якісь неофіційні домовленості, що Україна буде відбирати більше газу, і закачувати його у підземки. Але при тому, буде вирішено питання отримання кредиту, або від Росії, або від Євросоюзу, або спільного кредиту 50 на 50. Але фінансових гарантій Україні ані Росія, ані ЄС не надають», – заявив Олександр Гудима.

Газові суперечки продовжують точитися і всередині України. Сьогодні, Президент Віктор Ющенко вкотре заявив, що ситуація у «Нафтогазі» загрожує національній безпеці. За його словами, за півтора року обсяг боргових зобов’язань «Нафтогазу» збільшився із 26 до 80 мільярдів гривень. Однією зі складових оздоровлення «Нафтогазу», Секретаріат Президента називає підвищення ціни газу для населення. Проти цього категорично виступила Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

Між тим, голова правління «Нафтогазу» Олег Дубина вкотре потрапив до лікарні із серцевим нападом. Хоча, не минуло й місяця, як він повернувся із лікарняного. У січні, після газових переговорів у Москві, Дубина потрапив до лікарні у передінфарктному стані.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG