Доступність посилання

ТОП новини

ВООЗ оголошує пандемію нового грипу і застерігає від паніки


Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Марґарет Чань під час прес-конференції у Женеві, 11 червня 2009 р.

Прага – Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила пандемію нового грипу, раніше відомого як свинячий грип. Це означає, що рівень небезпеки цієї хвороби підняли до найвищого, шостого стану пандемії, тобто епідемії, що охоплює значну частину світу.

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Марґарет Чань у четвер на прес-конференції в штаб-квартирі ВООЗ у Женеві заявила, що рівень небезпеки грипу A(H1N1) підняли з дотеперішнього п’ятого до найвищого, шостого. У світі починається пандемія цього грипу 2009 року, сказала вона.

Марґарет Чань звернула увагу, що наразі пандемія є поміркованого рівня. Вона наголосила, що нинішнє повідомлення не має викликати паніку.

Відтак ВООЗ, порадившись із фахівцями, повторює свою рекомендацію 193 країнам-членам – не закривати кордонів і не обмежувати пересування людей, товарів і послуг.

Серйозний крок зважували довго

Цього кроку, власне, всі й чекали. Протягом останніх днів Всесвітня організація охорони здоров’я дедалі більше наближалася до оголошення пандемії, але досі не робила цього. Марґарет Чань уже говорила попередніми днями, що вона особисто схильна була до такого оголошення й раніше.

Але за директивами організації пандемію можна оголосити тільки тоді, коли захворювання значно пошириться принаймні в двох регіонах світу. І цей крок, таке оголошення, доволі серйозний.

Востаннє пандемію оголошували 41 рік тому, 1968-го – тоді це був так званий гонконгзький грип, і загинуло від нього близько мільйона людей. Тож нині в ВООЗ усе чекали на новіші й надійніші дані, щоб бути цілком певними, перш ніж робити заяву, яка може викликати паніку й попри спеціальне застереження не робити цього.

Грип прискорює свій поступ

Тим часом новий грип, перекинувшись із Західної півкулі до Євразії, останніми днями поширюється все швидше.

Кожні два-три дні, що в ВООЗ оприлюднюють останні числа, до кількості підтверджених захворілих додається по парі тисяч осіб, і щоразу на кілька осіб стає більше померлих від цього грипу й на кілька зростає число країн, де виявлена нова хвороба.

За даними ВООЗ, за станом 14-ту годину 11 червня в світі було майже 28 тисяч 800 підтверджених хворих на новий грип у 75 країнах чи територіях, із них 144 людини померли.

Хворіє найбільше молодь, а потерпає середній вік

Лише в четвер Німеччині повідомили про відразу 27 випадків, коли в хворих підтвердився новий грип – там захворіли учні однієї школи, – а на іншому боці Землі в Гонконгу на два тижні закрили ясла, дитсадки й початкові школи, коли в цьому регіоні Китаю на новий грип захворіли 12 учнів.

За даними ВООЗ, вірус нового грипу переважно вражає молодь. Більшість випадків зареєстровано саме в людей віком до 25 років.

Але серед молоді захворювання пересічно проходить легше. Найбільше ж важких і смертельних випадків – серед людей віком 30–50 років, повідомляє ВООЗ.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Сергій Драчук

    Почав співпрацю з Радіо Свобода з самого початку 1990-х, із 1992-го – постійно, спершу в Києві, з 1995-го – в штаб-квартирі в Празі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ



Загрузка...
XS
SM
MD
LG