Доступність посилання

ТОП новини

Газпром знову стверджує, що Україна припинила закачувати газ до ПСГ


Як доказ свого твердження ВАТ «Газпром» наводить шестиразове скорочення постачань газу до України, яке, на думку представників «Газпрому», свідчить про те, що Україна припинила закачування газу до ПСГ (підземні сховища газу).

Сьогодні на прес-конференції в Москві заступник голови правління «Газпрому» Олександр Ананенков повідомив: «Ми спостерігаємо те, що Україна практично не веде закачування газу в належних обсягах в ПСГ».

За його словами, останній тиждень-півтора постачання газу до України становили 25-35 мільйонів кубометрів на добу. Водночас Ананенков наголосив, що в цей період минулого року постачання газу до України становили 170-180 мільйонів кубометрів газу на добу. «Зрозуміло, що про жодне закачування сьогодні мови бути не може», – сказав він.

Сьогодні перший заступник голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Ігор Діденко перебуває у Москві для переговорів з керівництвом «Газпрому» щодо поставок природного газу до України.

11 червня Діденко під час наради про фінансовий стан компанії під головуванням Президента України Віктора Ющенка, заявив, що «Нафтогаз України» просить Кабінет Міністрів надати державні гарантії для отримання кредитів на суму 15 мільярдів гривень для закупівлі імпортного газу, який закачуватиметься до підземних сховищ.

У червні НАК для розрахунків за поставлений у травні газ, зокрема закачаний у ПСГ, залучив кредит Ощадбанку на 3,8 мільярдів гривень.

Усього Україна планує накопичити в сховищах близько 27 мільярдів кубометрів газу.

Майже тиждень тому, минулої середи, голова правління «Газпрому» Олексій Міллер уже заявляв, що Україна, можливо, припинила закачувати газ у свої підземні сховища. У відповідь заступник голови «Нафтогазу України» Ярослав Марчук в інтерв’ю Радіо Свобода відкинув тоді російські звинувачення й наголосив, що Україна продовжує закачувати газ у необхідному для неї режимі відповідно до узгодженого плану.
XS
SM
MD
LG