Доступність посилання

ТОП новини

Українсько-польський кордон: зона дружби і порозуміння


Київ – Українсько-польський кордон має відповідати європейським стандартам обслуговування і сервісу. Ця ділянка східного кордону Євросоюзу повинна стати зоною порозуміння і дружби. На цьому наголошували керівники прикордонних служб України і Польщі – учасники європейського проекту HUREMAS із облаштування східного кордону ЄС.

Про особливості охорони кордону – управління ним із допомогою комп’ютерних мереж і сучасних методів нагляду за рухом – не мали б знати пересічні громадяни. Подібне передбачається проектом з облаштування східного кордону ЄС, фінансованим за сприяння Європейської комісії та уряду США.

У здійсненні проекту активну участь беруть прикордонники України і Польщі. Так, на українсько-польському кордоні створено сучасну модель кримінального аналізу, пояснює головнокомандувач прикордонної варти Польщі Лєшек Еляс.

А заступник керівника Державної прикордонної служби Анатолій Зарицький додав: «Проведена робота зі створення сучасної моделі управління ризиками та кримінального аналізу у Державній прикордонній службі – на прикладі аналогічної системи у Прикордонній варті Польщі. Наші відповідні підрозділи оснащено комп’ютерною технікою, офісним обладнанням; проведено тренінги».

Наближення Євро-2012 змушує до активнішої співпраці

Саме можливість удосконалити підготовку персоналу та спільні дії у боротьбі з нелегальною міграцією вважає головними у проекті заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Радуцький.

«У рамках проекту, МВС забезпечений довгостроковою співпрацею з радником ЄС, який на постійній основі у нас працює. А кілька днів тому повернулися з Польщі наші співробітники: на практиці вони побачили, які пункти у Польщі діють, ознайомилися із законодавством, яке працює у Польщі щодо утримання нелегальних мігрантів. Подібні поїздки заплановані на найближчий час в Угорщину», – розповів Сергій Радуцький.

Проект із облаштування східного кордону ЄС важливий ще і через невпинне наближення Євро-2012. За словами підполковника Еляса, у найближчі два роки на кордоні Польщі та України буде збудовано два нових контрольно-пропускних пункти, модернізовано діючі шість КПП і розташовано міні-КПП: так звані спец-модулі. Подібні модулі були використані під час чемпіонату світу з футболу у Німеччині.

Для правоохоронців України і Польщі у зв’язку з Євро-2012 найбільш актуальною залишається безпека учасників і вболівальників, відстеження агресивно налаштованих «фанів», – додає Сергій Радуцький.

(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG