Доступність посилання

ТОП новини

Українці заборгували за газ 26 мільярдів гривень – Тимошенко


Прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко заявляє, що загальна внутрішня заборгованість з оплати за природний газ перед НАК «Нафтогаз України» становить 26 мільярдів гривень, зокрема 7,7 мільярдів – підприємствами теплокомуненерго.

Про це прем’єр заявила сьогодні під час наради з головами ОДА з питань оплати за спожитий газ.

«Як уряд і НАК «Нафтогаз» може робити такі надзвичайні фокуси за розрахунками з Росією за природний газ у той час, коли вся країна заборгувала за газ 26 мільярдів гривень? – запитала Тимошенко. – Це якраз ті гроші, якими можна розраховуватися за газ, який ми споживаємо впродовж всього року».

Прем`єр вважає ситуацію, що склалася з внутрішніми розрахунками за газ, надзвичайною, складною, напруженою і небезпечною. «Щомісяця ця заборгованість збільшується, накопичується і перетворюється вже просто на трагедію для країни», – додала вона.

Голова уряду наголосила, що сьогодні ніхто з учасників наради не залишить залу засідань доти, поки не буде знайдено рішення і механізми покриття боргів перед НАК «Нафтогаз України». За її словами, облгази також мають «фундаментальні масштабні заборгованості».

За словами Тимошенко, найбільше заборгували за газ мешканці Києва і східних областей України – Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська і Харківська.
XS
SM
MD
LG