Доступність посилання

ТОП новини

Через стан медицини до 2030 року в Україні може різко зменшитись кількість населення


До 2030 року в Україні може лишитися 30 мільйонів осіб, якщо медична галузь лишатиметься на такому «катастрофічному рівні».

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН повідомила народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров`я Тетяна Бахтєєва, посилаючись на прогнози Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо демографічної ситуації в Україні.

За її словами, середня тривалість життя українців на 15 років менша, ніж в Європі.

«З 1997 ми не можемо перемогти епідемію туберкульозу, а за кількістю хворих на хіміорезистентний туберкульоз, який не піддається лікуванню, наша країна перебуває на 1-му місці», – розповіла Бахтєєва. «Більше мільйона людей стоять на обліку з приводу онкологічних хвороб, близько ста тисяч онкохворих щороку помирають. Водночас 70% усього медичного обладнання зношене», – наголосила народний депутат.

Для виправлення ситуації, на її думку, фінансування медичної галузі має бути не менше 5% від ВВП.

«Всесвітня організація охорони здоров’я дає чіткі критерії щодо фінансування медицини: воно має бути не менше 5% від ВВП. Якщо відсоток нижчий, вважають, що цієї галузі в країні немає. Українська медицина сьогодні фінансується лише на 2,7% від ВВП, з яких 85% іде на заробітну плату медичним працівникам», – сказала Бахтєєва.

Вона також звернула увагу на недостатнє фінансування державних національних програм.

Вона вважає, що відповідальність за негативні тенденції в українській медицині лежить на Міністерстві охорони здоров’я, яке «не докладає жодних зусиль».

«Міністра охорони здоров’я не буває на засіданнях Комітету парламенту з питань охорони здоров’я, натомість присилають начальників департаментів МОЗ, які працюють лише кілька місяців, а раніше курували фінансування сільського господарства», – відзначила Бахтєєва.
XS
SM
MD
LG