Доступність посилання

ТОП новини

Біля Стоунгенджа в Британії святкували сонцестояння


Близько 30 тисяч людей зібралися в неділю на світанку біля доісторичної споруди в Великій Британії, відомій як Стоунгендж, щоб відсвяткувати за давніми поганськими звичаями кельтів день літнього сонцестояння – найдовший день року, тобто 21 червня.

Як повідомляє кореспондентка Радіо Свобода, сучасна релігійна громада неодруїдистів, яка намагається відродити звичаї й обряди давніх кельтів, провела біля найвідомішої в світі мегалітичної споруди свою церемонію з обрядовими музикою й танцями. Чимало учасників прийшло просто подивитися й порадіти без жодних релігійних міркувань.

Хоча в сам момент сходу Сонце було сховане за хмарами, присутні привітали обчислений момент його сходу радісними вигуками.

Стоунгендж, призначення якого достеменно не відоме, зводився в кілька етапів приблизно від 3000-го до 1600 року до нашої доби, задовго до приходу кельтів на Британські острови.

Припускають, що це могла бути культова споруда і що кельти пізніше теж могли використовувати її для своїх обрядів, якими керували жерці-друїди.
XS
SM
MD
LG