Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 17:20

Провідні експерти обговорюють у Харкові стосунки України з НАТО


Харків – У Харкові триває четвертий міжнародний форум «Євроатлантичне майбутнє України». Дводенна конференція зібрала провідних експертів, мета яких – розглянути стан справ у відносинах України з Євросоюзом та НАТО

Серед засновників НАТО, що було утворене 4 квітня 1949 року, були Ісландія і Люксембург. Це єдині члени Альянсу, котрі не мають регулярних військових сил. Армія Ісландії представлена лише береговою охороною. Україна ж, яка має велике військо, зараз одна з перших у списку країн, що лише претендують на вступ до НАТО. І єдина у світі, котра при цьому бере участь в усіх операціях Альянсу, наголошує директор Департаменту НАТО МЗС України Вадим Пристайко.

«Ми допомагаємо підтримувати мир і спокій у Косові, наші військові є в Афганістані, в Іраку. Зараз ми розглядаємо можливість приєднатись до франко-британської ініціативи щодо посилення сил в Карибському басейні. Розуміючи ту трагічну ситуацію з піратством, що склалася біля берегів Африки, Україна зараз приєднується до дій Європейського Союзу та НАТО щодо боротьби з піратством», – зазначає Вадим Пристайко.

Євроатлантичним амбіціям України щороку присвячують серію форумів за участю провідних політиків та експертів. Цього разу дебати перемістили до Харкова, відомого своїм освітнім та науковим потенціалом. Саме вчені харківського Інституту монокристалів, на замовлення і за фінансування НАТО, створили технологію виробництва прозорої тонкої броні, здатної витримати влучення бронебійної кулі зі снайперської гвинтівки. Цю броню використовуватимуть для вікон техніки, котрою перевозитимуть миротворців і для шоломів військових.

За словами голови Харківської держадміністрації Арсена Авакова, науковий потенціал Харківщини треба і надалі використовувати в натовських проектах.

«На моє глибоке переконання, для Харківської області з її науково-технічним потенціалом, у тому числі у сфері військово-промислового комплексу, характер співпраці з Альянсом повинен набувати подальшого розвитку і охоплювати якомога більший спектр в реалізації спільних проектів», – наголошує пан Аваков.

Щоб почути позицію українських регіонів...

Стосунки між Україною та НАТО будуються не лише у Києві та Брюсселі, зауважує директор Представництва Фонду Конрада Аденауєра в Україні Ніко Ланґе.

Почути позицію українських регіонів щодо співпраці із Альянсом – одне із головних завдань нинішнього форуму.

«Тому що, я думаю, ці відносини між Україною та Європейським Союзом, та між Україною і НАТО дуже важливі саме для регіонів Україні. І це дуже важливо тут сьогодні дискутувати про це, і саме у Харкові. Ми приїхали сюди, щоб почути ваші позиції, ваші думки», – зазначив Ніко Ланґе.

А позиція пересічних українців щодо НАТО останнім часом не надто змінилася. Згідно із соціологічними дослідженнями, проведеними, зокрема, центром «Тейлор Нельсон Софрез Україна», за якнайшвидший вступ України до Альянсу виступає лише третина українців. Майже стільки ж вважають, що країна здатна і сама захистити себе у разі потреби.

(Харків – Київ – Прага)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG