Доступність посилання

ТОП новини

Керівники МЗС Групи восьми підтримали уряд Пакистану


Міністри закордонних справ Групи восьми (семи промислово найрозвиненіших країн світу і Росії) високо оцінили сьогодні зусилля уряду Пакистану в боротьбі проти бойовиків, пов’язаних із рухом «Талібан».

Глави МЗС «вісімки» на своїй нараді в італійській Трієсті ухвалили відповідну спільну заяву, якій передувала зустріч із афганським і пакистанським колегами.

У заяві, зокрема, висловлена підтримка «рішучим діям уряду Пакистану» в боротьбі з екстремізмом.

У зустрічі в Трієсті, яка розпочалась у четвер і має завершитися сьогодні, беруть участь міністри закордонних справ Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Росії і США.

***

Представники Групи восьми закликали вчора владу Ірану дотримуватися прав людини і знайти вихід із політичної кризи через діалог з опозицією.

«Ми висловлюємо жаль у зв’язку з насильством, яке спалахнуло після виборів в Ірані, і закликаємо Тегеран поважати права людини, зокрема, право на самовираження», – йдеться в проекті рішення міністрів закордонних справ країн Групи восьми, які зустрічалися в італійському Трієсті.

Таке рішення є компромісом між тими країнами, які хотіли жорстко покритикувати Іран, та державами, включаючи Росію, які хочуть залишити шлях до ядерних переговорів з Тегераном.

Рада охоронців Конституції Ірану – один із найвищих владних органів Ірану, який, зокрема, наглядає за виборами – заявляє, що вибори були найчеснішими в країні з часів Ісламської революції 1979 року.

Як повідомляє офіційне іранське агентство «ІРНА», Рада охоронців Конституції відкинула звинувачення опозиції щодо порушень на виборах, на яких, за офіційними даними, перемогу здобув чинний президент Махмуд Ахмадінеджад.

Остаточний висновок Рада має зробити в понеділок – верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї дав їй додаткових п’ять днів для розслідування скарг кандидатів у президенти, які зазнали поразки.
XS
SM
MD
LG