Доступність посилання

ТОП новини

Іран підтвердив затримання працівників британського посольства


Міністр інформації Ірану (фактично керівник держбезпеки) Голям-Хосейн Мохсені-Еджеї підтвердив у неділю попередні повідомлення засобів інформації, що кілька працівників посольства Великої Британії, іранські громадяни, затримані.

Дальших подробиць він не навів.

Державне радіо заявило, що британське посольство відіграло свою роль у післявиборчих протестах. Зокрема, за твердженням радіо, посольство посилало людей до учасників протестів зі вказівками, що їм робити і які гасла вигукувати.

Міністр закордонних справ Великої Британії Дейвід Мілібанд закликав негайно звільнити затриманих працівників посольства, не завдаючи їм шкоди. Він назвав вчинок Ірану «цілком неприпустимим переслідуванням і залякуванням».

А міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу вирішили давати «тверду й колективну відповідь» на залякування чи переслідування європейських дипломатів в Ірані.

Минулого тижня Іран і Велика Британія вже обмінялися висланням дипломатів із посольств іншої країни в себе.

Як вважають, нинішній крок іранської влади далі посилить напруженість у їхніх відносинах.

Іран звинувачує Захід загалом, а особливо Велику Британію і Сполучені Штати Америки, в «підбурюванні» іранців до масових вуличних протестів, які пройшли в Тегерані й кількох інших містах після суперечливих виборів президента 12 червня.

Британія і США відкидають ці звинувачення.

Прихильники реформ в Ірані виходили на масові демонстрації проти офіційних результатів президентських виборів 12 червня. За ними вже в першому колі з великим відривом переміг і здобув другий термін нинішній президент Махмуд Ахмадінеджад, який дотримується твердої консервативної лінії. Опозиція вважає, що ці результати сфальсифіковані.
XS
SM
MD
LG