Доступність посилання

ТОП новини

ООН обговорить ситуацію в Гондурасі


Генеральна Асамблея ООН проведе сьогодні спеціальне засідання, на якому обговорять ситуацію в Гондурасі після військового перевороту.

У цій центральноамериканській країні вчора скинули президента Мануеля Селаю.

Новопризначений голова держави, дотепер спікер парламенту Роберто Мічелетті, який учора склав президентську присягу, запровадив комендантський час на дві доби.

Перед цим усунення Мануеля Селаї підтвердив Верховний суд Гондурасу. Суд заявив, що це він дав військовим вказівку скинути президента.

За повідомленням західних агентств, прибічники скиненого президента будували на вулицях столиці країни Теґусіґальлпи барикади, блокуючи дорогу до президентського палацу.

Тим часом Селая, якого гондураські військові, усунувши від влади, змусили вилетіти до Коста-Ріки, далі вважає себе законним президентом Гондурасу.

Такої ж думки дотримується й Організація американських держав; Європейський Союз засудив переворот у Гондурасі, а США закликали до спокою та дотримання законів.

Переворот стався рано-вранці в неділю, в день призначеного Селаєю референдуму про зміну Конституції, щоб отримати можливість знову висувати свою кандидатуру на президентську посаду. Опоненти вважають, що це була спроба узурпувати владу.

Селая наполягав на референдумі всупереч тому, що змінювати цей пункт Конституції забороняє сам Основний Закон, що Верховний суд Гондурасу визнав референдум незаконним, а парламент прямо заборонив його окремим законом.

Суперечка поставила проти Селаї військових, які в Гондурасі відповідають за організацію виборів і референдумів, але відмовилися виконати вказівку голови держави. За це він звільнив чільного командувача війська й відмовився поновити його, коли так постановив Верховний суд.
XS
SM
MD
LG