Доступність посилання

ТОП новини
24 Вересень 2018, Київ 20:12

У Брюсселі тривають переговори України, Росії і ЄС щодо газопостачання


Україна і Росія розпочали сьогодні у Брюсселі переговори з міжнародними кредиторами і Європейським Союзом з метою отримати для української сторони грошову допомогу для оплати російського газу і запобігти новій газовій кризі, що може призвести до чергового зупинення постачання блакитного палива до Європи.

«Важка економічна ситуація в Україні призводить щомісяця до викликів із реальністю оплати Києвом за російський газ. Ситуація залишається дуже напруженою», – заявив у Брюсселі керівник Міжнародного енергетичного агентства Нобуо Танака.

Сьогодні про гроші для «Нафтогазу України» вели переговори представники Єврокомісії, МВФ, Європейського банку з реконструкції і розвитку, Європейського інвестиційного банку та російського «Газпрому».

«Якщо вони («Нафтогаз») розпочнуть закачувати газ до початку серпня, то ми мали б бути задоволені», – зазначив представник ЄС.

Проблемою для міжнародних фінансових інституцій тут є відсутність гарантій з боку Києва щодо повної реструктуризації «Нафтогазу» в умовах нинішньої економічної кризи в Україні.

Під час сьогоднішньої зустрічі у Брюсселі керівник місії МВФ в Україні Джейла Пазарбашиоглу заявила: «Для нас ключовим є отримати від влади Києва згоду на вирішення проблеми «Нафтогазу» і мати чіткий план дій з цього питання». При цьому вона зазначила: «Із нашої точки зору, ми хотіли б бачити розумний і реальний для виконання фінансовий план компанії («Нафтогазу»). І в середньостроковій перспективі ми хотіли б переконатися, що не буде постійного витоку грошей».

Наступний платіж України за російський газ має відбутися до 7 липня. Україна має заплатити близько 300 мільйонів доларів. Представник президента Ющенка заявив напередодні, що для оплати цього разу не вистачає 120 мільйонів доларів, які необхідно позичати.

Єврокомісія заявляла перед цим, що не має вільних коштів щоб допомогти Україні. В українських газосховищах накопичено понад 19 мільярдів кубічних метрів газу, але потрібно закачати ще до 10 мільярдів щоб мати спокійну зиму для Європи. Для цього Україні потрібен кредит у сумі понад 4 мільярди доларів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG