Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: Москва має повернути майно, яке «незаконно» використовує її флот


Київ закликає росiйську сторону «без зволікань» повернути Українi все належне їй навiгацiйно-гiдрографiчне майно, що «незаконно використовує Чорноморський флот Росії». Про це йдеться в заявi МЗС України.

За даними відомства, цього місяця військові російського флоту перешкодили судовим виконавцям Державної виконавчої служби України реалізувати рішення суду про повернення Україні радіонавігаційної станції «Марс-75» у місті Генічеськ.

В МЗС наголошують, що російська сторона вкотре проігнорувала рішення Господарського суду Херсонської області, а це «суперечить нормам міжнародного права та законодавства України, а також двосторонній угоді про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 року».

«Об’єкти навiгацiйно-гiдрографiчного гарантування безпеки мореплавства... є державною власнiстю України й не пiдлягають орендi, в користування росiйськiй сторонi нiколи не передавалися», – йдеться в заявi.

Найближчим часом, зазначають в МЗС, має відбутися чергове засiдання робочої групи з питань навiгацiйно-гiдрографiчного забезпечення мореплавання, і Україна готова укласти відповідну угоду.

XS
SM
MD
LG