Доступність посилання

ТОП новини

Дем’янюка в Німеччині визнали здатним постати перед судом


Як повідомили в прокуратурі в Мюнхені, лікарі визнали вихідця з України, якого звинувачують у нацистських злочинах і нещодавно депортували зі США, 89-річного Джона (Івана) Дем’янюка здатним за станом здоров’я постати перед судом. При цьому судові засідання не можуть бути довшими за 90 хвилин і відбуватися більше як двічі на день.

За повідомленням прокуратури, офіційні звинувачення Дем’янюкові висунуть пізніше цього місяця. Сам процес може початися восени.

Родичі і адвокати Дем’янюка заявляли, що він не витримає суду через стан здоров’я – хвороби хребта, нирок та кісткового мозку. Його син каже, що, за словами американських лікарів, Дем’янюкові лишилося жити менш як півтора року через невиліковне білокрів’я. Родичі також вважають, що ця справа є суто політичною і не має нічого спільного з правосуддям.

У Німеччині Дем’янюка звинувачують у причетності до знищення 29 тисяч євреїв у нацистському таборі смерті Собібур на території окупованої нацистами Польщі. Німецькі прокурори заявляють, що Дем’янюк служив у цьому таборі охоронцем протягом часу, за який там знищили саме 29 тисяч людей, а відтак винен у причетності до їхнього вбивства.

Раніше Дем’янюка у США вдруге позбавили громадянства і постановили депортувати його до країни, яка погодиться його прийняти, теж стверджуючи, що він приховав свою службу охоронцем у нацистських концтаборах.

Дем’янюк заперечує ці звинувачення й заявляє, що ніколи не був охоронцем у таборах смерті, хоча як радянський військовополонений був змушений до служби на німців.

У 1980–90-х роках його вже позбавляли громадянства США і видали до Ізраїлю, де засудили до кари смерті за звинуваченням, ніби він був сумнозвісним своєю жорстокістю охоронцем на прізвисько «Іван Грозний» у нацистському таборі смерті Треблінка, але по тому вирок скасували і звільнили його, і Сполучені Штати тоді повернули йому громадянство.
XS
SM
MD
LG