Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 22:45

Політичні наслідки «справи Лозінського»


Київ – Верховна Рада позбавила депутатського мандата бютівця Віктора Лозінського, звинуваченого у причетності до вбивства людини. А Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що включення Лозінського до виборчого списку її блоку було помилкою. Першим наслідком гучної справи стала дискусія про необхідність позбавлення високопосадовців від нинішнього імунітету перед кримінальним переслідуванням.

Єдине питання, яке спромоглися розглянути парламентарі 3 липня, було позбавлення депутатських повноважень представника БЮТ Віктора Лозінського. Напередодні він сам написав заяву про складання депутатського мандату.

Генеральна прокуратура звинувачує Віктора Лозінського у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, від яких помер Володимир Олійник, мешканець Голованіського району Кіровоградської області.

Інцидент стався 16 червня. Спершу бютівці намагалися захистити свого соратника. Депутат-бютівець Володимир Пилипенко навіть запропонував нагородити Лозінського за затримання «озброєного злочинця». Проте, після того, як стали відомі подробиці вбивства, позиція депутатів змінилася.

Однак, де перебуває тепер уже екс-депутат Віктор Лозінський, наразі не можуть скатати ні депутати, ні правоохоронці. Генеральна прокуратура вживає заходів для затримання: міліція отримала доручення доставити екс-депутата в головне управління з особливо важливих справ Генпрокуратури. Тим часом, у кулуарах парламенту говорять, що екс-депутат, нібито, перебуває закордоном.

БЮТ заявляє, що проти недоторканності

У свою чергу фракція Блоку Юлії Тимошенко ініціювала скасування недоторканності всіх високопосадовців. «Якщо ми всі разом переконаємо Партію регіонів (розблокувати трибуну. – ред.), то наступним питанням сьогодні буде зняття недоторканності з усіх посадових осіб в Україні», – заявив у п’ятницю віце-спікер, бютівець Микола Томенко. «Таким чином, – додав він, – ми у вересні зможемо ліквідувати цю біду, яка називається суддівський, депутатський і президентський імунітет».

Утім, політолог Кость Бондаренко вважає, що розмови про скасування недоторканності мають ситуативний характер. «Питання це порушується під час виборчої кампанії, але як тільки вона проходить – про недоторканність одразу забувають», – зауважив Бондаренко.

А політолог Андрій Єрмолаєв вважає, що скасуванню недоторканності має передувати реформа правоохоронної та судової системи. «Без цих змін питання зняття недоторканності буде декларативним і пропагандистським, – каже він. – Чи будуть депутати за це голосувати? З переляку – будуть, бо всі ідуть на вибори».

«Фішкою» виборів стане критика «феодального капіталізму»

На думку політологів, «справа Лозинського» може мати далекосяжні політичні наслідки і позначитися на перебігу президентських виборів. «Наступний період буде пов’язаний з критикою «феодального капіталізму», як специфічної системи устрою власності в Україні», – зазначає Андрій Єрмолаєв.

Зараз «справа Лозинського» стала приводом для чергового етапу кадрового конфлікту між Президентом і Прем’єр-міністром. Віктор Ющенко звільнив голову кіровоградської облдержадміністрації Василя Моцного. Натомість Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, перебуваючи у Кіровограді, заявила, що Президент таким чином намагається зробити собі піар на загибелі людини.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG