Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 11:12

У Сіньцзяні в Китаї на протест вийшли вже китайці


За повідомленнями, сотні власне китайців, озброєні дубцями, вийшли на вулиці міста Урумчі, центру Сіньцзян-Уйгурського автономного регіону на заході Китаю.

Вони нищили крамнички, власниками яких є уйгури.

Поліція вдалася до подразливого газу, щоб розігнати їх.

Раніше сьогодні на протест у цьому ж місті виходили сотні уйгурів. Під час їхньої демонстрації теж сталися сутички з поліцією.

У перебігу заворушень та актів насилля в регіоні протягом двох попередніх днів загинули, за повідомленнями державних засобів інформації Китаю, принаймні 156 осіб і понад 1 тисяча поранені.

За повідомленнями, після цих попередніх сутичок затримані понад 1 тисяча 400 осіб.

В Урумчі вимкнені мобільні телефонні мережі й перекритий доступ до інтернету, щоб перешкодити демонстрантам організовувати їхні дії.

Влада Китаю звинувачує в організації заворушень уйгурських сепаратистів. Лідери уйгурської еміграції, у свою чергу, заявляють про провокації з боку влади проти мирних демонстрантів.

Уйгури вимагають від влади провести розслідування сутичок, які сталися минулого місяця на півдні Китаю між уйгурами та власне китайцями і в яких загинули двоє уйгурів.

Сіньцзян-Уйгурський автономний регіон є одним із місць Китаю, де час від часу стаються заворушення на етнічному ґрунті. Цей регіон є батьківщиною близько 8 мільйонів уйгурів, тюркомовного народу, що сповідує переважно іслам.

Чимало з уйгурів скаржаться на утиски й політичні та релігійні переслідування в Китаї й заявляють, що китайська влада придушує їхню культуру й виснажує природні багатства їхньої батьківщини.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG