Доступність посилання

ТОП новини

Обама: США не вказуватимуть іншим країнам, яких лідерів обирати


Америка не має наміру вказувати іншим країнам, яку систему управління і яких лідерів обирати, заявив президент США Барак Обама.

Виступаючи перед випускниками Російської школи економіки, американський лідер висловив думку, що його країну не можна назвати бездоганною. Водночас, зазначив він, «ми проповідуємо певні та універсальні цінності, які дають нам можливість боротися з цією недосконалістю і ставати сильнішими».

За словами Обами, «хід історії доводить, що держави, влада яких служить народові, виживають і процвітають, а ті, де уряди турбуються тільки про збереження своєї влади, – ні».

Барак Обама висловився про жорстку зовнішню політику Росії по відношенню до її сусідів: «Державний суверенітет мусить бути наріжним каменем міжнародного порядку. Так само, як усі держави повинні мати право обирати своїх керівників, держави повинні мати й право на надійність своїх кордонів і на власну зовнішню політику. Будь-яка система, яка не враховує цих прав, призведе до анархії. Тому цей принцип мусить стосуватися всіх держав, включно з Грузією й Україною».

Окремо американський президент виділив тему протиракетної оборони.

«Я хочу, щоб ми разом з Росією працювали над архітектурою протиракетної оборони, яка зміцнить нашу спільну безпеку. І якщо загроза, яку становить іранська ядерна програма і програма балістичних ракет, буде усунута, відпаде і необхідність розташовувати протиракетну оборону в Європі», – заявив Барак Обама у Москві після зустрічі з російським прем’єр-міністром Володимиром Путіним.

XS
SM
MD
LG