Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 04:18

Роботу закарпатського санаторію, в якому отруїлися діти, зупиняють


Ужгород – Закарпатський санаторій «Перлина Карпат», у якому напередодні отруїлися кілька десятків київських дітей, зачинять уже завтра, 9 липня, кажуть закарпатські чиновники. Прокуратура наразі порушила кримінальну справу за фактом отруєння, а санепідемстанція планує почати широкомасштабні акції по всіх санаторіях Закарпатської області. 4 липня серед групи дітей, що поверталася після відпочинку в санаторії, поїздом Ужгород – Київ виникли захворювання з ознаками токсикоінфекції. 80 осіб зняли з поїзда й шпиталізували.

У санаторії «Перлина Карпат» усе ще є відпочивальники – наразі не відомо, скільки саме. Але в Закарпатській обласній санепідстанції вже повідомили, що за результатами перевірки закладу фахівці обласної та Мукачівської районної СЕС зупинили експлуатацію харчблоку. Керівника санаторію зобов’язали організувати харчування осіб, котрі продовжують відпочивати в закладі, деінде.

7 липня в Ужгороді відбулася прес-конференція, під час якої керівники правоохоронних органів Закарпаття повідомили, що на час розслідування, яке триває в закладі, директора санаторію усунули від роботи. Прокуратура Закарпаття порушила проти посадовців санаторію кримінальну справу.

Спеціалісти СЕС повідомили, що, як з’ясувалося, з 21 червня до 4 липня діти відпочивали в закарпатському санаторії згідно з угодою, укладеною між управлінням освіти Києва та закладом, на базі якого було створено оздоровчий табір. Але відповідних акту, дозволу та погодження районної санепідстанції заклад не мав. Санаторій просто не був готовий до прийому дітей.

Результати досліджень повинні б бути вже сьогодні

Із іншого боку, зараз у ході перевірки виявлено порушення правил зберігання, зокрема, рибних продуктів, вершкового масла, сирих овочів. Проте фахівці закликають усе ще не поспішати з висновками, бо перевірка триває.

За словами головного лікаря Закарпатської обласної СЕС Віри Чиж, щоб повністю провести епідеміологічне розслідування, визначити джерело, потрібен час. Для цього слід дочекатися результатів досліджень із лікарень, де перебувають діти, даних перевірки харчових продуктів, води тощо. Відтак визначатимуть збудників інфекції.

Лише після цього, зіставивши всі факти, можна робити висновки. Найімовірніше, вони будуть уже сьогодні. Проте однозначно, що роботу санаторію «Перлина Карпат» буде зупинено з 9 липня.

Закарпатська влада прагне попередити виникнення подібних випадків

Головний лікар закарпатської санепідемстанції Віра Чиж повідомила, що наразі триває комплекс заходів, які мали б відвернути виникнення нових випадків захворювань, пов’язаних із функціонуванням цього та подібних закладів.

Також, відповідно до рішень, ухвалених на засіданні надзвичайної протиепідемічної комісії, головним санітарним лікарям рекомендовано здійснити позапланові рейдові перевірки з дотримання вимог санітарного законодавства в закладах відпочинку та оздоровлення області, в тому числі дитячих, а головам райдержадміністрацій – посилити контроль за відпочинком дітей.

Керівництво Закарпатської ОДА стверджує, що наразі перевіряють усі оздоровчі заклади області щодо наявності дозволу на оздоровлення дітей.

(Ужгород – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG