Доступність посилання

ТОП новини

В Україні створили комітет з декомунізації


Боротьбу з символікою радянської епохи та іншими проявами тоталітаризму ставить собі за мету громадське об’єднання комітет декомунізації. До його складу увійшли Народний Рух України, ВО «Свобода», Конгрес Українських націоналістів – разом 33 праві партії та громадські організації.

Один з ініціаторів створення комітету Олег Осуховський заявив, що нове об’єднання вимагатиме «судового процесу щодо злочинів комунізму та захист від переслідувань борців з тоталітарним режимом».

«Фактично, кожна людина в Україні постраждала від тоталітаризму. При цьому хлопцям, які 30 червня пошкодили символ тоталітарного режиму, пам’ятник Леніну в Києві, загрожує п’ять років ув’язнення. Хоча фактично вони робили те, що 18 років обіцяє, але не робить держава» , – зазначив Осуховський.

За підрахунками активістів, в Україні залишається понад 2 тисячі пам’ятників діячам тоталітарної доби, у більш ніж 7 тисячах населених пунктів збереглися назви вулиць, районів та окремих об’єктів, які уславлюють радянський лад.

Члени комітету декомунізації підготували звернення до всіх гілок влади, в яких вони вимагають негайного втілення в життя указів Президента від 2007 року щодо ліквідації пам’ятників та символів радянської епохи.

Пам’ятник Леніну в центрі Києва пошкодили вранці 30 червня. П’ятьох осіб, які відбили монументові носа і руку, затримали, проте згодом відпустили на підписку про невиїзд.

Міліція порушила кримінальну справу за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України – «хуліганство».

XS
SM
MD
LG