Доступність посилання

ТОП новини
24 Березень 2019, Київ 19:57

Саміт G8 у зруйнованій Аквілі


Групове фото керівників країн Групи восьми (G8) перед початком роботи саміту в Аквілі, 8 липня 2009 року

Рим – В італійському місті Аквіла сьогодні почав роботу саміт Групи восьми (семи промислово найрозвиненіших країн світу і Росії). Світові лідери обговорюють фінансову кризу, кліматичні зміни та ситуацію в Ірані після президентських виборів.

За столом переговорів зібралися керівники країн Групи восьми (G8), щоб розглянути нові кроки з реформування фінансової системи, яка потребує нових правил через економічну скруту. А криза ця значною мірою і почалася з країн «вісімки»: у США, Великобританії, Канаді, Франції, Німеччині, Італії, Японії та Росії.

Упродовж трьох днів засідань до саміту приєднаються ще й держави, економіка яких швидко розвивається, такі, як Індія, Китай, Бразилія, а також Єгипет і Туреччина. Розширена зустріч свідчить про те, що Група восьми сама вже не спроможна долати економічні виклики сьогодення. Для вирішення нагальних проблем світу дієвішим стає ширше об’єднання – Група двадцяти, куди входять і країни, що розвиваються. Попередній саміт «двадцятки» відбувся у квітні в Лондоні.

Таку зміну ключових ролей визнала цього тижня німецький канцлер Анґела Меркель. За її словами, Група двадцяти мала б бути «справжнім форумом» для розв’язання глобальних проблем.

З-поміж тем міжнародної політики невідкладним буде питання про заворушення в Ірані після президентських виборів. Минулого місяці на зустрічі в італійському місті Трієсті міністри закордонних справ країн «вісімки» засудили насильство на вулицях Ірану. Однак тоді жодним словом не йшлося про дії іранської влади, яка вжила жорстоких заходів для придушення маніфестантів.

Що скаже G8 стосовно Ірану?

Чи очікувати більш категоричною позиція лідерів Групи восьми стосовно Ірану? Про це із саміту в Аквілі розповів кореспондент Радіо Фарда Ахмад Рафат: «В Аквілі кожний очікує дізнатися, про що ж йшлося у понеділок у Москві на зустрічі лідерів США та Росії, адже Росія – єдина держава «вісімки», яка підтримує Іран і виступає проти будь-яких санкцій стосовно цієї країни. Наскільки я зрозумів, спілкуючись з італійськими посадовцями, близькими до прем'єра Берлусконі, у Москві іранське питання не вирішили, тож Росія на саміті в Аквілі таки не підтримає якихось серйозних покарань щодо Ірану».

Тим часом учасники італійського саміту намагаються знайти спільне бачення щодо зміни клімату на планеті. Але постало питання, наскільки продуктивною буде ця дискусія без президента Китаю Ху Цзіньтао. Він перервав візит до Італії і повернувся додому через етнічні сутички у своїй країні. Китай – один із найбільших «виробників» парникових газів, які призводять до глобального потепління на землі. Тож відсутність Ху Цзіньтао може ускладнити ухвалення спільного документа щодо кліматичних змін.

До саміту долучаться лідери африканських країн


У п'ятницю до Аквіли прибудуть лідери африканських країн, щоб обговорити фінансову допомогу бідним країнам цього континенту.

На початку квітня Аквілу й сусідні містечка й села зруйнував сильний землетрус, близько 300 людей загинули
Місто Аквіла, де 6 квітня стався потужний землетрус, поволі піднімається з руїн. Внаслідок природного лиха загинуло майже 300 осіб, понад 50 тисяч позбулися домівок. Ці люди досі живуть у наметових містечках та в готелях. Група восьми проводить засідання у приміщенні школи Фінансової гвардії. Вперше в історії подібне зібрання проходить в зоні високої сейсмічної активності.

Підземні коливання невеликої потужності ще тривають, та господар зустрічі прем’єр Італії Сильвіо Берлусконі запевняє у надійності споруд.

(Рим – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG