Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 14:10

В Києві критикують Путіна і його «17 мільйонів росіян в Україні»


Мітинг під стінами російського посольства

Київ – Слова Путіна про «17 мільйонів росіян», які живуть в Україні, критикують в Києві. Біля посольства Російської Федерації відбулися мітинги протесту.

Найчисленнішими з-поміж мітингів під російським посольством були акції Української народної партії та братства Андрія Первозванного. Учасники тримали зроблені від руки транспаранти з написами на зразок: «За переписом, українських росіян 8 мільйонів, а не 17», «Путіне, вітаємо з 350-річчям Конотопської битви!», – і вимагали від Володимира Путіна припинити фальсифікувати демографічні показники та взагалі втручатися у внутрішні справи України.

Заступник голови правління Української народної партії, письменник Володимир Шовкошитний передав до російського посольства довідку про дійсний етнічний склад населення України.

«В Україні, населення якої складає близько 47 мільйонів, уже немає не те що 17, а й навіть 8 мільйонів росіян! І ці росіяни чудово почуваються в Україні, бо під стінами посольства не стоять черги охочих змінити громадянство. Аби більше Володимир Путін не апелював до брехливих цифр, ми передаємо представникові російського посольства дані останнього перепису населення України від 2001 року», – сказав, виступаючи на мітингу, Володимир Шовкошитний.

«Україна важлива для Росії». Провокація чи констатація факту?

Подібні заяви Володимира Путіна є кроком назад в українсько-російських відносинах, переконаний екс-посол України в Російській Федерації Микола Білоблоцький.

«Можна сваритися щодо ціни на газ, щодо недостатньої економічної кооперації між державами, але подібні політичні заяви – це шлях в нікуди, – каже він. – Мають бути певні етичні гальма. Треба організувати діалог перших осіб обох держав, причому саме на російських інформаційних теренах. Висловлюватися про це в Україні – це все одно, що жувати бутерброд під ковдрою».

На думку Миколи Білоблоцького, Україна має у двосторонньому діалозі з’ясувати причини і підґрунтя таких заяв.

Зі свого боку, голова комітету Верховної Ради у закордонних справах, регіонал Леонід Кожара вважає, що жодних причин для гнівної реакції з боку України немає.

«Я не вбачаю у словах Путіна жодної провокації, окрім цифри: росіян в нас навіть у 1979 році не було більше за 12 мільйонів. Україна дійсно важлива для Росії як економічний партнер, як споживач природного газу. Можна зрозуміти і сентименти Росії з приводу російської діаспори в Україні. Нещодавно Ющенко говорив, що Росія є важливою для України. Але ж ніхто з цього приводу в Росії акцій протесту не робить!» – відзначає депутат від Партії регіонів.

Росія хоче «перезавантажити» зони свого впливу

Слова Володимира Путіна, сказані Баракові Обамі, є не випадковими, а цілком симптоматичними, вважає аналітик агенції «Контекст-Медіа», експерт із українсько-російських відносин Володимир Нагірний.

«Росіяни намагаються подавати процес українсько-американських стосунків як таке собі «перезавантаження», – каже він. – Йдеться про визнання за Росією такого ж статусу, який має США у світі. Якщо Америка, на думку росіян, має зону своїх інтересів, то й Росія претендує на роль такої країни».

За словами експерта, подібні амбіції Росії не відповідають її реальному статусові. Між тим, послідовної відповіді України на заяву російського прем’єра чекати не варто. Швидше окремі українські державні діячі скористаються нею як черговим приводом для досягнення власних політичних інтересів, вважає Володимир Нагірний.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG