Доступність посилання

ТОП новини

Угорщина вбачає для себе інтерес як у «Набукко», так і в «Південному потоці»


Угорщина – Угорська права опозиція закликає правлячий уряд соціалістів остаточно визначитись з енергетичними пріоритетами країни. Консерватори вітають рішення прем’єра Ґордона Байнаї про участь Угорщини в будівництві газопроводу «Набукко». Водночас вони пропонують правлячій коаліції соціалістів чимшвидше анулювати минулорічні домовленості з Москвою, яка планує прокласти альтернативний Євросоюзові газопровід «Південний потік» в обхід України.

Угорщина споживає до 90 відсотків російського газу, що надходить транзитом через Україну газопроводом «Уренґой-Помари-Ужгород», прокладеним ще у 1970-х роках, за часів Радянського Союзу.

Цієї зими угорці зазнали великих економічних збитків через штучні відключення газу російською стороною. У Будапешті на початку січня поточного року навіть пролунало кілька емоційних заяв на адресу офіційної Москви і Києва з вимогою негайно відновити постачання блакитного палива, не дивлячись на те, що нинішній уряд соціалістів має непогані стосунки з кабінетом міністрів Володимира Путіна.

Упродовж короткого періоду колишній прем’єр Угорщини Ференц Дюрчань побував у кількох країнах Європи і навіть у районі Перської затоки з метою пошуків нових країн-енергопостачальниць. Однак реальне зменшення залежності Угорщини від російської газової труби, на думку фахівців, буде відчутним лише з побудовою газогону «Набукко». І це добре розуміють і нинішні керівники країни, які, однак, сподіваються, що участь Будапешта у проекті «Набукко» Москва не сприйме як ворожі кроки проти себе.

«Угорський уряд бачить для себе кілька напрямків закупівлі енергоносіїв, адже наше завдання – зміцнити енергобезпеку країни і домогтися прийнятних цін. Якщо говорити про пріоритетні проекти, то на першому місці у нас стоїть «Набукко», по якому з Центральної Азії через Туреччину газ у великих кількостях надходитиме до Центральної Європи, і на цьому шляху Угорщина є і буде відігравати ключову роль», – заявив днями в Анкарі прем’єр-міністр Ґордон Байнаї, чий підпис стоїть під документом про створення газового консорціуму «Набукко», а підпис його попередника Ференца Дюрчаня можна знайти у відповідній міжурядовій угоді за лютий 2008 року, тільки йдеться у ній про альтернативний російський проект «Південний потік».

Права урядова опозиція Угорщини привітала такі кроки кабінету міністрів Байнаї. Разом з тим представник правих партій і голова парламентської комісії з питань зовнішньої політики Жолт Неймет вважає, що соціалісти ведуть подвійну гру із західними партнерами і російським «Газпромом». Цей політик закликав угорський уряд анулювати минулорічні домовленості з Москвою про участь Угорщини в будівництві газопроводу «Південний потік» ще до початку парламентських виборів у цій країні 2010 року. Консерватори стверджують, що обидва уряди, як угорський, так і російський, домовились не розголошувати деталі цієї угоди мінімум 10 років, нібито покладаючись на комерційну таємницю.

(Угорщина – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG