Доступність посилання

ТОП новини

Венеціанська комісія критикує проект закону про прокуратуру


Венеціанська комісія визнала невідповідним європейським стандартам ухвалений Верховною Радою України в першому читанні законопроект «Про прокуратуру», повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.

За повідомленням, така оцінка міститься у попередньому висновку Європейська комісія «За демократію через право» Ради Європи (Венеціанської комісії).

У висновках мовиться, що цей законопроект «жодним чином не передбачає реформування системи прокуратури, яка збереглася в Україні як спадщина радянських часів».

«Навпаки, це, швидше, – спроба зберегти status quo та покласти край реформам, розпочатим на підставі положень Конституції України 1996 року», – цитує висновок Венеціанської комісії Мін’юст.

Європейські експерти також відзначають, що жодне з критичних зауважень, наданих Венеціанською комісією в попередніх висновках у 2001, 2004 та 2006 роках, в законопроекті не враховане.

«При цьому, проект закону пропонує створити дуже потужний, надмірно централізований орган, повноваження якого перевищуватимуть повноваження органів прокуратури, прийнятні в демократичній державі», – йдеться у висновках.

За словами європейських експертів, цей законопроект має бути відкликаний, бо його ухвалення не наблизить Україну до виконання зобов’язань, взятих перед Радою Європи.

У травні Мін’юст передав на розгляд Венеціанської комісії законопроект «Про прокуратуру», який 14 квітня Верховна Рада ухвалила в першому читанні.

Цей документ, зокрема, передбачає, що Генеральний прокурор безпосередньо, без узгодження з місцевими органами влади, призначає й звільняє з посад прокурорів Криму, областей, міст і районних прокурорів.

XS
SM
MD
LG