Доступність посилання

ТОП новини

Українським воякам допомагають здобути новий фах в рамках програми НАТО


Назар Ковальчук Харків – Військові, звільнені в запас, та ті, хто готується до пенсії мають можливість отримати додаткову професію, що стане у нагоді в цивільному житті. Перепідготовкою та соціальною адаптацією колишніх офіцерів, майорів, сержантів займаються у Хмельницькому та Харківському профільних центрах в рамках програми НАТО «Партнерство заради миру». У п’ятницю урочисто вручили сертифікати та свідоцтва першим випускникам харківського центру перепідготовки та соціальної адаптації колишніх військовослужбовців, що працює з аналогічним центром міста Хмельницький.

Упродовж трьох місяців, шість днів на тиждень 63 військових, звільнених із лав української армії, та ті, хто збирається на пенсію, опановували нові для себе професії, розповів заступник директора міжгалузевого інституту післядипломної освіти при Харківському політехнічному університеті Юрій Паржин.

«Ми здійснили набір на ці курси, було понад 300 бажаючих прийняти участь у цій перепідготовці, але ми відібрали тільки 63, – каже він. – Ми запропонували три напрями перепідготовки. Це менеджмент організації, маркетинг на ринку послуг і товарів та комп'ютерні науки. Це напрямок системного адміністрування. Найбільшим попитом користувався напрямок комп'ютерних наук».

Для багатьох звільнених офіцерів можливість безкоштовно навчатися – це шанс не розгубитися, знайти нове своє покликання і роботу в цивільному житті.

Майор запасу Олег Клочан понад 20 років відслужив у збройних силах, спочатку радянських, на кордоні між Китаєм та СРСР, а потім в Українських – сапером. У пана Клочана дві вищі освіти: електромеханік та педагог, а тепер він ще й може бути менеджером. Коли ми з ним спілкувалися – їхав на урочисту церемонію вручення сертифікатів по закінченні курсів.

«Чотири роки я на пенсії. Я зіткнувся з проблемою морального плану, – зазначає Олег Клочан. – В цивільному житті дещо інші закони, дещо інші правила. А для Харкова – це не проблема знайти роботу, це ж не село. Відкриваєш газету – 18 аркушів із пропозиціями. А от попит на менеджерів великий – я такий зробив висновок».

«Дуже важливо підтримувати Україну, українських вояків»


У рамках пілотного проекту програми «Перепідготовки та соціальної адаптації колишніх військових» навчатимуться 192 особи. Фінансує Харківський проект уряд Данії – це 135 мільйонів гривень, зазначає військовий аташе Королівства Нідерландів в Україні Вільям ван Хееребеек.

«Міністерство оборони Данії вважає, що дуже важливо підтримувати Україну, українських вояків і українське міністерство оборони у процесі реформування, яке зараз відбувається, – наголошує дипломат. – І ця реформа передбачає велике скорочення. Ці люди, військовослужбовці були основою суспільства, суспільство на них довгий час спиралося – це дуже важливі люди і тому, ми сподіваємося, вони зможуть знайти собі добру кваліфіковану роботу, і вони зможуть далі бути основою суспільства».

Вже не перший рік проблемами і успіхами українських військових переймається програма НАТО «Партнерство заради миру». Окремі країни, що входять до Північноатлантичного альянсу, як наприклад Нідерланди та Данія, а також держави-партнери НАТО надають допомогу у проведенні практичних проектів у галузі демілітаризації та оборонної реформи в країнах-партнерах, підтримуючи грантами.

Першим почав реалізовувати цю програму Хмельницький центр перепідготовки та соціальної адаптації при Хмельницькому національному університеті, хвалиться успіхами проректор Хмельницького національного університету Михайло Войнаренко.

«За три роки ми перепідготували за програмою НАТО 637 колишніх офіцерів і 337 із них вже працевлаштовані, – каже він. – Ми набули величезний досвід і коли завершився трирічний термін нашої програми, керівництво офісу зв'язків НАТО вийшло з ініціативою розширити програму на схід України. І нам запропонували бути головним помічником в пролонгації проекту на Харківський регіон. Я дивився анкетування офіцерів по закінченні навчання, то майже 90 відсотків залишилися задоволені».

У співпраці з обласним центром зайнятості майже 60 відсотків слухачів курсів Харківського центру перепідготовки вже працевлаштовані. У вересні відбудеться новий набір. Навчальні програми, удосконалюватимуть із урахуванням зауважень і побажань попередніх випускників.

(Харків – Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG