Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 05:58

Тимошенко з «котом у мішку», Байден гроші не привезе (світова преса)


Прага – Чимало світових газет взялися за прогнози щодо можливих наслідків візиту віце-президента США Джо Байдена до України. Деякі оглядачі вважають, що в Україні не дуже задоволені нещодавніми переговорами президента Обами в Москві й тому очікують чіткіших формулювань з боку другої особи в адміністрації США щодо підтримки пронатовського курсу Києва та гарантій захисту від усе більшого політичного та економічного тиску з боку Росії. А деякі газети зазначають, що сподівання уряду Тимошенко на хоча б якусь додаткову фінансову допомогу з боку Вашингтона не виправдалися.

Американська «Бостон Ґлоуб» вважає, що у Києві й Тбілісі з нетерпінням очікують запевнень з боку віце-президента США щодо подальшої однозначної підтримки прозахідного курсу нинішніх урядів цих країн. Особливо, як пише газета, важливе питання – подальше сприяння у просуванні з боку Вашингтона вступу обох країн до НАТО. Це виглядає особливо драматично на фоні тиску з боку Кремля, який категорично проти вступу цих колишніх радянських республік до Північноатлантичного альянсу. Тим, більше, як відзначає, «Бостон Ґлоуб», «поширена думка, що США після візиту Обами до Москви дещо загальмували активність щодо вступу України й Грузії до НАТО». Це, не виключає газета, стало однією з причин, котрі викликали лист низки інтелектуалів і політиків Східної Європи до адміністрації Обами, в якому автори послання закликали «не жертвувати меншими сусідами Росії задля кращих стосунків із Москвою». Газета наводить слова радника віце-президента США з питань національної безпеки Тоні Блінкена про те, що Сполучені Штати не збираються потурати Росії в її агресивних намірах у регіоні.

Російська «Нєзавісімая Ґазета» публікує матеріал «Кредит у мішку», мотивом якого є те, що «Вашингтон лише морально підтримає Київ у переговорах із Брюсселем» щодо «газового кредиту». Це видання відзначає, що « в Києві сподіваються на потужну політичну підтримку з боку Вашингтона» у зв’язку з прибуттям віце–президента США Джозефа Байдена до Києва у понеділок. Ця підтримка, на думку газети, буде головним підсумком цих переговорів Байдена з українськими політиками. Але необхідної додаткової фінансової підтримки, як один із бажаних в уряді Тимошенко наслідків приїзду другої особи в адміністрації США, не буде, вважає «Нєзавісімая Ґазета». І не тому, що Віктор Янукович назвав кредитну політику Тимошенко «котом у мішку», а тому, що вже згаданий радник Байдена Тоні Блінкен попередив напередодні приїзду його шефа до Києва: «...ми вважаємо програму МВФ дуже сильною програмою, яка переважно забезпечить необхідну підтримку». Він також додав, що Вашингтон і так сильно фінансово сприяє Україні через «різноманітні програми допомоги».

Один із американських фахівців із проблем Росії Самюель Чареп стверджує на сторінках лондонської «Ґардіан», що президент Обама так і не уклав «великої угоди з Росією» під час свого візиту до Москви. Чареп вважає, що цьому завадили розбіжності Вашингтона і Москви у таких питаннях, як плани США з розміщення компонентів системи протиракетної оборони (ПРО) в Польщі та Чехії і можливе членство в НАТО України та Грузії. Чареп наголошує, що з приводу таких двох кроків «Кремль категорично проти». Експерт вважає, що ці дві проблеми й не могли бути вирішені на нещодавній зустрічі у Москві «з серйозних причин». По-перше, наголошує Самюель Чареп, у питанні ПРО задіяно багато держав і тут будуть братися до уваги якраз національні інтереси США у зв’язку з позиціями зацікавлених у цьому країн, а це «не є справою Москви». По-друге, продовжує Чареп, при чому тут Росія і США щодо вступу України і Грузії до Північноатлантичного альянсу, коли є критерії щодо рівня готовності цих країн до членства в НАТО... Якщо Україна і Грузія відповідатимуть цим критеріям (котрих вони не досягли на сьогоднішній день), то це справа колективного рішення всіх членів Альянсу. США не мають можливості вирішувати це самостійно», – наголошує на сторінках «Ґардіан» Самюель Чареп. Він переконаний, що той, хто очікував від США у Москві заперечення права України і Грузії на членство в НАТО, глибоко помилявся, бо це, на його думку, абсолютно не реалістично.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG