Доступність посилання

ТОП новини

Втрати через комп'ютерне піратство, мільйонери привласнюють дитячі табори, гральний бізнес на селі (Огляд преси)


Київ – Незабаром ціна на газ в Україні зросте на 20%. Але, як наголошує газета «День», перш ніж підвищувати вартість блакитного палива, урядові варто було б пересвідчитися, наскільки обіцяні субсидії для найбідніших верств населення, особливо сільського, зможуть реально покрити зростання газових тарифів. Яке, на думку журналістів, на 20% не зупиниться. Про це докладніше в статті «Ціна кредиту».

Україна залишається серед країн із найвищим рівнем комп'ютерного піратства, пише газета «Голос України». Використання неліцензійного програмного забезпечення торік становило 84 відсотки, а втрати економіки від цього сягнули 534 млн. доларів на рік. Видання наголошує, що в Україні не створена ефективна система збору та виплати винагороди авторам, виконавцям, виробникам фонограм та відеограм. За оцінками фахівців, збори сплачують лише сім відсотків користувачів. Докладніше з проблемою видання знайомить у матеріалі «За інтелект треба платити».

Офіційні заяви про безплатні кримські пляжі й туристичні об'єкти курортники розцінили як невдалу рекламу з метою заманити на півострів якнайбільше відпочивальників. Насправді ж, як стверджує газета «Голос України», навіть після кількох показових рейдів урядовців до місць масового відпочинку, «збирачів податі» не стало менше. Водночас санітарний стан «платних» територій кращим не стає. Відтак, підсумовує видання, плата за кримські краєвиди продовжує осідати в кишенях ділків і чиновників різних відомств, уповноважених розпоряджатися всенародним надбанням.

Газета «Нова» стверджує, що в Україні стрімко зменшується кількість дитячих оздоровниць, вартість відпочинку зростає, а тривалість путівок скорочується до 14-18 днів. Хоча лікарі довели: для поновлення здоров’я дітлахів потрібен 21 день. Серед причин зникнення дитячих оздоровниць і те, що їхні приміщення викуповують багатії, перебудовуючи під персональні вілли. Заголовок статті «Дитячі табори закривають на догоду мільйонерам».

У МВС б’ють на сполох. За їхніми даними, гральні автомати масово вивозять у села. Адже там легше сховатися від очей правоохоронців. А підприємливі ділки вже стали переконувати, що у такий спосіб зможуть розвивати село і відкривати нові робочі місця. Однак в правоохоронному відомстві настрої рішучі: до нових обов’язків дільничних міліціонерів додалися ще пошуки «одноруких бандитів». Про це розповідає газета «Сегодня» у публікації «Автомати стали ховатися по селах».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG