Доступність посилання

ТОП новини

Мирослава Гонгадзе: справа Георгія вплинула, впливає і вплине на вибори президента


Мирослава Гонгадзе (фото - 2007 р.)
Мирослава Гонгадзе (фото - 2007 р.)

Прага – Вашингтон – Після інформації про затримання генерала Олексія Пукача – головного обвинувачуваного у справі вбивства журналіста Георгія Гонгадзе – виринає багато інформації, яка, в свою чергу, викликає нові запитання. Співробітники Генеральної прокуратури в ніч із 21 на 22 липня провели допит колишнього начальника кримінальної розвідки Міністерства внутрішніх справ Олексія Пукача, а в середу на брифінгу заступник голови СБУ Василь Грицак повідомив, що колишній начальник кримінальної розвідки Міністерства внутрішніх справ Олексій Пукач у процесі слідства назвав замовників убивства Георгія Гонгадзе. За словами Грицака, Пукач підтвердив свою причетність до вбивства журналіста. Як скоро можна очікувати зрушень і коли, врешті, буде поставлена крапка у цій справі? З таким запитанням Радіо Свобода звернулося до Мирослави Гонгадзе – вдови Георгія, яка з двома доньками мешкає у Сполучених Штатах.

– Я не думаю, що зрушення відбудуться так швидко. Звичайно, затримання і арешт генерала Пукача – це принципово важливий крок у цьому розслідуванні. Він, судячи з доказів, матеріалів справи і свідчень міліціонерів, які вже зараз відбувають покарання, безпосередньо брав участь у вбивстві і безпосередньо душив Георгія за допомогою цих міліціонерів... Тобто, він безпосередній убивця. Але, знову ж таки: він є виконавцем цього вбивства. Поки що питання замовника залишається відкритим. Якщо генерал Пукач назве замовників, тоді буде дуже важливим не просто назвати ці імена, а зібрати всю доказову базу, яка б могла допомогти і дати шлях для висунення обвинувачення замовникам цього вбивства. З тієї інформації, яка сьогодні вже існує, він визнав себе винним і дає свідчення, і каже, що замовники вбивства живі (можливо, не всі), і тому я сподіваюся, що все залежить від професійності Генеральної прокуратури. Я вважаю, що дуже важливо, щоб слідча група Генеральної прокуратури була підсилена; дуже принципово, щоб до неї були залучені ті люди, які до цього розслідували цю справу (які були тими, хто передав матеріали до суду щодо трьох міліціонерів, тому що вони володіють великою кількістю інформації у цьому процесі). І якщо справді буде достатньо політичної волі, то будуть висунуті звинувачення замовникам.

– Мирославо, деякі експерти вже сьогодні висловили думку, що невипадково так сталося, що це затримання відбулося саме зараз, коли виборча кампанія ось-ось стартує. Чи Ви в цьому якийсь зв’язок бачите?

– Я бачу зв’язок лише в тому, що вбивство Георгія – це політичний злочин і, що в цій справі замішано дуже багато політичних сил. І оскільки ці політичні сили сваряться між собою, це завжди було засобом для того, щоб відкрити і оприлюднити нову інформацію у цій справі. Тому цей політичний зв’язок спостерігається дуже конкретно. Чи було це зроблено спеціально сьогодні, тому що почався політичний процес – сказати не можу. Але те, що це справа політична – однозначно, і що вона вплинула, впливає і вплине на результати президентських виборів – це теж однозначно.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Людмила Ваннек

    Людмила Ваннек На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможниця міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редакторка і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні». Авторка і ведуча програми «Свобода за тиждень», яка виходила кілька років на «Радіо НВ». Авторка програми «Подкаст Свобода за тиждень із Людмилою Ваннек», яка виходить щосуботи. Цікавлюся соціальними темами та мистецтвом. Багато перекладаю з білоруської, англійської, німецької, сербської та болгарської.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG