Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 07:41

Суперники президента Киргизстану Бакієва протестують зняттям своїх кандидатур


Алмазбек Атамбаєв

Прага – У той час, як киргизи ще голосували сьогодні на виборчих дільницях, головний суперник нинішнього президента Киргизстану Курманбека Бакієва, соціал-демократ Алмазбек Атамбаєв оголосив про зняття своєї кандидатури на знак протесту проти фальсифікацій та тиску влади на його команду. Його підтримав ще один із кандидатів на президента на нинішніх виборах.

Алмазбек Атамбаєв від соціал-демократичної партії та незалежний кандидат Женішбек Назарлієв оголосили сьогодні про зняття своїх кандидатуру і заявили, що вимагають проведення нових виборів.

Атамбаєв оголосив про таке своє рішення після того, як затримали його представника в Іссик-Кульській області Киргизстану. «Це означає, що ми відмовляємося брати участь у цих брехливих перегонах і узаконювати президента Бакієва. Він не може бути законним президентом. І цей уряд незаконний, що доводять його дії», – заявив Алмазбек Атамбаєв.

Ці двоє, що зняли свої кандидатури, заявили, що ведуть переговори про подібне рішення ще з одним кандидатом на виборах.

Центральна виборча комісія Киргизстану оголосила, що виборці можуть голосувати за Атамбаєва та Назаралієва, незважаючи на їхнє самоусунення, бо бюлетені вже змінити неможливо.

Тим часом до тисячі людей протестували в Баликчі (Іссик-Кульська область) проти затримання представника Атамбаєва, депутата Азанкалієва. «Не чіпайте його, він депутат!», – вигукували учасники протесту.

Поліція застосувала проти натовпу перед мерією Баликчі сльозогінний газ і стріляла в повітря зі зброї, щоб розігнати людей.

Влада у Бішкеку заборонила запланований на сьогодні концерт і мітинг опозиції. А нинішній президент Курманбек Бакієв заперечив використання адмінресурсу на нинішніх виборах, але не виключив незначних порушень.

За виборами в Киргизстані стежать до 500 міжнародних спостерігачів. Виборчі дільниці в Киргизстану на цей час уже закриті.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG