Доступність посилання

ТОП новини

Люди, які називають націоналізмом те, що ми робимо, мислять печерно – міністр Вакарчук


Міністр освіти та науки України Іван Вакарчук в інтерв'ю Радіо Свобода відкинув «звинувачення» в націоналізмі.

«Мабуть, ті радикальні реформи, зокрема зовнішнє і незалежне оцінювання, і ті реформи, які здійснює Міністерство освіти і науки стосовно вищої та середньої школи, викладання історії, викладання української мови, це все, мабуть, разом складало таку характеристику, як націоналіст. Вважаю, що це справа кожної людини – давати оцінки будь-кому. Але в даному випадку, на мій погляд, це справді печерне мислення. Особливо оті звинувачення, які в основі своїй є неправдивими, а далі розкручується вже логіка на неправдивих твердженнях. І це робиться для того, щоб справді зробити боляче, – з одного боку, а з іншого боку – принизити досягнення і рівень тих реформ, бо вони справді є радикальні. Ви самі це відчуваєте і все суспільство резонує. Мета цих звинувачень – принизити цей рівень, досягнення уряду і тієї політики, яку проводить і Президент, і Прем’єр-міністр».

Торкаючись питання щодо абітурієнтів-пільговиків, міністр сказав, що кожен пільговик має право подавати заяву, як і будь-хто, до десятка вищих навчальних закладів. «І в усіх вищих навчальних закладах він ніби забрав ваші місця. Але він вступить лише в один», – сказав Вакарчук і продовжив: «Наприклад, якщо на якусь спеціальність є 20 державних місць, якщо всі ці 20 місць будуть заповнені пільговиками, то Міністерство освіти й науки України дасть додатково 20 місць, які були на самому початку, для того, щоб туди вступали люди, які не мають цих пільг».

Міністр водночас вважає, що низку пільг вартувало б скасувати. «Але, на жаль, сьогодні ми маємо ті пільги і закони, які ухвалила Верховна Рада України, і я, як міністр освіти і науки, змушений ці закони виконувати».

У планах міністерства освіти і науки, за словами міністра, є таке, щоб дати людям з особливими потребами можливість також складати відповідні тести, щоб вони були рівні з усіма. «З наступного року ми будемо це реалізовувати», – заявив міністр Вакарчук.
XS
SM
MD
LG