Доступність посилання

ТОП новини

Із Молдови вишлють п’ятьох українських спостерiгачiв


Молдовський суд вирішив депортувати з країни п’ятьох представникiв Комiтету виборцiв України, що прибули для спостереження за позачерговими виборами до молдовського парламенту.

Про це повiдомив голова правлiння Комiтету виборцiв України Олександр Черненко. За його словами, кожен із них буде змушений також сплатити штраф у розмірі 100 доларів.

Як повідомив Черненко, групу спостерігачів місії ENEMO (Європейська мережа органiзацiй зi спостереження за виборами) затримали вранцi у вiвторок у Бельцах i в Сороках, серед них були й українці – представники КВУ.

«Спостерiгачiв з iнших країн зобов’язали за 24 години виїхати за межi Молдови й вiдпустили. В супроводi мiлiцiї вони повернулися на базу, де розташувалася наша мiсiя. П’ятьох українцiв залишили, їм iнкримiнували те, що вони в’їхали до Молдови нелегально, оскiльки в паспортi немає вiдповiдного штампа», – повiдомив Черненко.

За його словами, група представникiв КВУ в’їжджала до Молдови через Приднiстров’я рейсовим автобусом Київ-Кишинiв і на молдовському кордоні штамп у паспорті їм не поставили, «оскiльки Молдова не визнає кордону мiж Молдовою i Приднiстров’ям».

«Ми зв’язалися з консулом, вiн повiдомив, що, згiдно з договорами, українцi мають право таким чином в’їжджати до Молдови. I це проблема Молдови, що вони не поставили штампа», – додав вiн.

За словами Черненка, українська делегацiя має намiр подати апеляцiю на рiшення суду про депортацiю представникiв КВУ. Водночас КВУ намагатиметься вивезти їх iз Молдови.

Як зазначив голова КВУ, мiсiя ENEMO вирiшила припинити свою роботу в Молдовi – i тих, хто акредитований, i тих, хто не акредитований.
XS
SM
MD
LG