Доступність посилання

ТОП новини

Патріарх Кирил відбув на автомобілі в Корець на Рівненщину


Патріарх Московський і всієї Русі Кирило прибув із Криму до Києва і зараз прямує на автомобілі в Корець Рівненської області, де відвідає Свято-Троїцький ставропігіальний монастир, а також Регентсько-катехизаторськоє училище.

Про це повідомило агентство УНІАН із посиланням на керівника прес-центру візиту Патріарха до України, прес-секретаря предстоятеля Української православної церкви МП протоієрея Георгій Коваленка.

Він також поінформував, що зустріч з тисячами людей, які чекали приїзду Патріарха Кирила в Свято-Воскресенському соборі в місті Рівне, провів предстоятель УПЦ МП митрополит Володимир.

«Блаженнійшого вітала велика кількість людей – всі радісно зустрічали свого митрополита. Митрополит виголосив проповідь і передав пастирське благословення всім віруючим», – повідомив отець Георгій.

Раніше, за повідомленнями ЗМІ, патріарх Російської православної церкви Кирило за рекомендацією української влади змінив маршрут своєї поїздки Україною і після перебування у Криму відмовився від відвідування міста Рівне.

За словами голови синодального інформаційного відділу Московської патріархії Володимира Легойди, зміни в маршруті сталися «за неодноразовими наполегливими рекомендаціями і повідомленнями влади». Зокрема, Легойда відзначив, що «літак повинен приземлитися не в Рівне, а в Києві».

«Ми не знаємо подробиць, чи готуються провокації – діємо за рекомендаціями, що йдуть від адміністрації президента України і Секретаріату», – заявив Володимир Легойда.

Раніше, 21 липня, близько 600 членів Рівненської обласної організації Української народної партії ухвалил звернення до Президента України Віктора Ющенка, Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, Міністерства закордонних справ України, а також голови СБУ, та керівника Рівненської облдержадміністрації.

У зверненні йшлося про те, що відвідування Патріархом Кирилом Свято-Воскресенського собору в Рівне і Свято-Миколаївського Городоцкого монастиря, заплановане на 2 серпня, може спровокувати міжконфесійний конфлікт.

У документі, зокрема, йдеться про те, що серед багатьох храмів і монастирів, які належать УПЦ МП в Рівненській області, патріархом Кирилом обрані саме ті, де існує напруженість між православними церквами Київського і Московського патріархатів. Так, верхній храм Свято-Воскресенського собору в Рівне і Свято-Миколаївська церква біля монастиря в місті Городок Рівненського району належать УПЦ Київського патріархату.
XS
SM
MD
LG