Доступність посилання

ТОП новини

Патрiарх Кирило таки приїхав до Рiвного


Патріарх Кирило у супроводі охорони біля стін Корецької обителі, 2 серпня 2009 р.
Предстоятель Російської православної церкви сьогодні прибув до Рівного попри те, що напередодні його поїздку до цього міста скасували.

Патріарх Кирило мав приїхати до Рівного в неділю, але, як повідомили представники Московської патріархії, візит скасували з міркувань безпеки. Це викликало невдоволення серед вірян Рівного і в понедiлок патрiарх усе ж таки вирушив до цього мiста.

Поява Кирила центральнiй площi Рiвного пiд урочистий дзвiн викликала бурхливу реакцiю присутнiх тут як прихильникiв, так i супротивникiв його вiзиту.
Пікети в Рівному, 2 серпня 2009 р.


Тисячi вірян, що зiбралися перед Свято-Воскресенським кафедральним собором, хором скандували: «Наш патрiарх – Кирило» i дружно аплодували.

А присутнi неподалiк супротивники вiзиту патрiарха Кирила кричали хором «Ганьба» i «Геть московського попа».

У невеликій проповіді перед вірянами патріарх подякував усім, хто береже тут православну віру і єдність церкви та побажав людям, щоб віра додавала їм сил і допомагала долати труднощі, берегти єдність православної церкви.

Прихожани Московського патріархату уже в неділю чекали прибуття патріарха Кирила, Рівне, 2 серпня 2009 р.
Із Рівного патріарх поїхав у село Городок для участі у службі у Свято-Миколаївському монастирі.

Хто координує маршрут візиту патріарха Кирила?

У недовгому зверненні до мирян у неділю в монастирі у місті Корець патріарх Кирило нагадав господню заповідь про любов до ворогів і зазначив – до Рівного дістатися йому завадили недобрі сили: «Донині є люди, як забарвлюють свій релігійний вибір не в християнські тони, а в протилежні, вбираючи не стільки любов, як недоброзичливість. Ми молимося за всіх».

Кого саме мав на увазі Московський патріарх – уточнив згодом Голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату, архієпископ Волокаламський Іларіон: «За наполегливою і категоричною рекомендацією української влади, яка надійшла з Секретаріату Президента Віктора Ющенка, патріархові довелося скасувати відвідини Рівного, і його літак замість Рівного приземлився у Києві. Українська влада говорила про те, що не гарантує безпеки патріархові і що не виникне якихось провокацій»

У понеділок у Секретаріаті Президента України спростували інформацію про те, що це за їхніми рекомендаціями патріарх Кирило змінив свій маршрут.

«Секретаріат не є координатором програми візиту в Україну патріарха Московського Кирила. Цим займається відповідна комісія Української православної церкви (МП - ред.) й Московська патріархія», – повідомили в прес-службі Секретаріату.

У той же час Міністерство внутрішніх справ України заявило, що «рішення про зміну маршруту пересування патріарха ухвалили представники російської сторони, які відповідають за його безпеку».

Візиту предстоятеля РПЦ на Рівненщину передували звернення , розповсюджені правими патріотичними організаціями, з проханням відмовитися від відвідин Рівненського Свято-Воскресенського собору та монастиря в селі Городок під Рівним – через те, що навколо цих святинь ще існує міжцерковна напруга в стосунках Московського і Київського патріархатів. Активісти вважали, що відвідини Свято-Воскресенського собору будуть викликом свідомим українцям і українській церкві, і залишали за собою право організувати акції спротиву. Не радило відвідувати цей храм патріархові і керівництво області, однак Голова обласної адміністрації Віктор Матчук закликав земляків бути толерантними і показати себе «європейським народом».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG