Доступність посилання

ТОП новини

Скільки кожен українець заборгував іноземним банкам? (Огляд преси)


Київ – Непомірні кредитні апетити України вже зараз зобов’язують уряд віддати $1,9 млрд. з $3,3 млрд. третього траншу МВФ на погашення зовнішніх боргів. Тобто старі кредити повертаються за рахунок нових. Водночас держава продовжує активно шукати можливості нових запозичень. Нині ж, як інформує газета «День», загальний борг України становить понад $29 млрд., з яких зовнішній борг – $12,538 млрд. Ціна нинішньої позикової політики така, що кожен з майбутнього покоління українців уже нині винен іноземним кредиторам близько 500 доларів. Заголовок статті «У борговій ямі – від народження».

Європа позичить гроші на газ в обмін на свою енергетичну безпеку. Як інформують «Ізвєстія» в Україні», кілька європейських банків готові надати Україні позику на суму до $1,7 млрд. на купівлю російського газу і проведення реформ в цьому секторі. Про те, якою ціною Україна заплатить за цю позику і наскільки доцільно її витратять видання розмірковує в статті «Грішми запахло?».

Газета «Голос України» привертає увагу до масштабного захоплення багатіями ставків та річок, лісів та землі. Забуваючи про відповідальність, нові господарі часто-густо страждають на «синдром Лозинського». Безкарність, як і у випадку з Віктором Лозинським, захищається депутатським посвідченням. Про досвід Івано-Франківщини видання розповідає у статті «Не підходь, ставок!».

Чинне законодавство України не спонукає ефективно залучати інвесторів до видобутку шахтного газу. А самотужки освоїти капіталомісткі проекти шахтарі не в змозі - їм вигідніше викидати газ в атмосферу, ніж використовувати його. Детальніше про проблеми енергобезпеки розповідає газета «Голос України» у статті «Підземна альтернатива».

Завершився творчий конкурс на кращий проект пам'ятника українському гетьманові Мазепі. «Обличчя Івана Мазепи я ліпив з його портрету, написаному в рік Полтавської битви», - розповідає в газеті «Факти» народний художник України Анатолій Кущ. Бронзовий монумент планують установити в Києві на площі Слави. На створення пам'ятника планується виділити біля дев'яти мільйонів гривень.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG