Доступність посилання

ТОП новини

Ющенка отруїли лабораторним діоксином – медичний журнал


Діоксин, яким у 2004 році отруїли кандидата в Президенти України Віктора Ющенка, був таким чистим, що не виникає сумнівів у його лабораторному походженні, пише британський медичний журнал Lancet.

Водночас, як мовиться в опублікованому у виданні дослідженні компанії Empa, науковці не можуть сказати, звідки ця речовина походить і хто стоїть за отруєнням Ющенка, нині глави Української держави.

Віктор Ющенко тяжко захворів після вечері у вересні 2004 року. Тоді лікарі встановили, що рівень діоксину в його крові у 50 тисяч разів перевищував допустимі норми.

У статті Lancet вказується на те, що діоксин, який виявили в крові Віктора Ющенка, відноситься до категорії «найотруйніших». Зокрема, його використовували в речовині Agent Orange. Її американські війська розпилювали під час війни у В’єтнамі – речовина викликає численні проблеми зі здоров’ям.

Після отруєння Ющенко мав серйозні шлунково-кишкові проблеми, а його обличчя було спотворене.

Як пише видання, лікарі нинішнього Президента заявляють, що його тіло позбулося половини діоксину приблизно за 15,5 місяців – значно швидше, ніж прогнозували інші експерти. За словами медиків, це пов’язано з лікуванням, яке вони надавали Ющенкові, проте не уточнюють, що саме вони робили.

«Рівень діоксину в крові Ющенка показує, що він точно був отруєний», – заявив Джон Емслі, представник департаменту хімії Кембріджського університету. Його не залучали до дослідження, опублікованого в Lancet.

«Я не можу повірити, щоб хтось з власної волі прийняв діоксин, знаючи, до яких страшних наслідків на шкірі він веде», – заявив він, додавши, що наслідки найбільш видимі на обличчі, але часто вражаються інші ділянки, зокрема, геніталії.

За словами лікаря Жана Сора, який керував лікуванням Ющенка і є головним експертом дослідження, пошкодження на обличчі Ющенка були результатом того, що його шкіра намагалася переробити діоксин. «Шкіра... стала ніби фабрикою, намагаючись очистити тіло від отрути», – сказав Сора.

Він зазначив, що наразі немає ознак того, що Ющенко став більш уразливим для раку через отруєння.

Серед восьми лікарів, які долучилися до дослідження, були й українські фахівці, зокрема, особистий лікар Президента Ростислав Валіхновський, міністр охорони здоров’я Василь Князевич та заслужений лікар України Роман Федосюк.
XS
SM
MD
LG