Доступність посилання

ТОП новини

В Україні, на жаль, відсутній закон про корінні народи – Віктор Терен-Таран


Народний депутат від БЮТ Віктор Терен-Таран

Київ – Народний депутат від БЮТ Віктор Терен-Таран в ефірі Радіо Свобода сказав, що необхідно розрізняти корінні народи і міжнаціональні меншини. Корінні народи – це ті, які проживають на своїй етнічній території і не мають іншої держави

Народний депутат від БЮТ Віктор Терен-Таран в ефірі Радіо Свобода сказав, що необхідно розрізняти корінні народи і міжнаціональні меншини. Корінні народи – це ті, які проживають на своїй етнічній території і не мають іншої держави.

В Україні, на жаль, відсутній закон про корінні народи. Їхньому культурному, національному розвитку необхідно приділяти значно більше уваги. Проте Верховна Рада до цього часу, як не прикро, не ухвалила такого закону, сказав в ефірі Радіо Свобода перший заступник голови комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Віктор Таран.

Вже 15 років поспіль, за рішенням Організації Об’єднаних Націй, 9 серпня відзначають Міжнародний день корінних народів світу.

За даними ООН, на сьогодні у 70 країнах світу проживає близько 300 мільйонів представників корінних народів, які спілкуються на понад 5 тисячах своїх етнічних мов і дотримуються своїх культурних традицій.

«У 2007 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила Декларацію прав корінних народів. Декларація проголошує права цих народів на самовизначення, на землю та на природні ресурси», – сказав в ефірі Радіо Свобода перший заступник голови Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, народний депутат від БЮТ Віктор Терен-Таран.

За його словами, Україна разом зі 142 країнами світу проголосувала за ухвалення Декларації. У той же час Росія не проголосувала «за». Москва вважає положення цього документу неприйнятними для Росії.

Декларація прав корінних народів не є обов’язковою для виконання.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG