Доступність посилання

ТОП новини

Луценко розповів про махінації, пов'язані з цукром


Департамент служби боротьби з економічною злочинністю МВС України за останні два тижні виявив розкрадання бюджетних коштів на суму 10 мільйонів гривень, виділених Аграрному фонду Міністерства агропромислового комплексу України для стабілізації цін на цукор.

Про це заявив міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко вчора в інтерв’ю журналістам у Вінниці.

Зокрема, міністр сказав, що в результаті перевірки встановили, що посадові особи приватного підприємства «Овас-Цукор», яке знаходиться в селі Бабин Гощанського району Рівненської області у змові з посадовцями Рівненської облдержадміністрації з березня по квітень цього року реалізували без дозволу уряду цукор, що є об’єктом державного цінового регулювання у кількості 3 тисяч тонн, який зберігався на підприємстві. Цей цукор, як зазначив міністр, реалізували через мережу фіктивних фірм для підприємств, що забезпечують харчування військовослужбовців Міністерства оборони за ціною 8 гривень за кілограм.

В результаті цієї оборудки підприємство отримувало безпроцентний кредит у вигляді обігових готівкових коштів.

У подальшому посадовці планували відтягувати перевірки об’єктів застави шляхом складання підробних актів, а фактичну наявність товару планували поповнити з нового врожаю.

Як зазначив Луценко, з метою приховування факту нестачі цукру змінили директора Рівненського відділення Аграрного фонду, який лише фіксував недопуск до проведення перевірок протягом 3-ох місяців.

Наразі щодо згаданих посадовців порушили кримінальну справу.

Міністр зазначив, що наразі МВС перевіряє всі підприємства, які працюють у цукровій галузі, в тому числі «сумнівні суб’єкти господарювання, яким цукор відпускався».

***

Днями уряд назвав штучним зростання ціни на цукор в Україні. Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає різке зростання ціни спекулятивним. Стабілізувати ціну на солодкий продукт глава уряду обіцяє найближчим часом.

Не бачить причин для підвищення ціни на цукор і міністр економіки Богдан Данилишин. За його словами, Україна має у власних запасах 735 тисяч тонн цукру, а споживає в місяць лише 150-160 тисяч тонн. За його словами, цукру в Україні вистачає і закликає громадян не витрачати гроші на дорогий цукор.

Раніше депутат від Партії регіонів Віктор Слаута, міністр агропромислового комплексу в опозиційному уряді, звинувачував Кабінет Міністрів в реалізації цукру з держрезерву за заниженими цінами структурам, які наближені до Кабміну.
XS
SM
MD
LG