Доступність посилання

ТОП новини

55 років тому почала мовлення Українська редакція Радіо Свобода


Донедавна емблемою Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода був дзвін синього кольору

Президент України Віктор Ющенко і Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко привітали колектив Української редакції Радіо Свобода з нагоди 55-річчя першого виходу в ефір.

«16 серпня 1954 року на хвилях Радіо Свобода вперше прозвучала передача українською мовою.., – йдеться в привітанні Президента. – Сьогодні Радіо Свобода залишається для наших громадян об’єктивним і правдивим джерелом інформації про події в Україні та світі».

Віктор Ющенко зазначив, що цінує «творчий внесок української редакції у становлення молодої і незалежної держави, утвердження демократії та свободи слова».

Юлія Тимошенко написала, зокрема, у вітальному листі «працівникам, шанувальникам та слухачам української редакції Радіо Свобода»: «Для мене Радіо Свобода – це складова мого політичного життя, це частина історії моєї країни, моєї нації».

«Я думаю, що не випадково між поняттями Радіо Свобода і Свобода як така вже давно немає різниці. Це тотожні слова. Бо ваша робота – це дійсно свобода слова, воля думки і незалежність погляду. Я вдячна вам за це», – зазначила Прем’єр-міністр.

Тимошенко побажала співробітникам редакції «справжньої високої журналістики та Свободи».

********
Серед тих, хто привітав Українську редакцію Радіо Свобода, також низка провідних американських діячів.

Збіґнєв Бжезінський, колишній радник президента США з національної безпеки:

«Національна незалежність і національна пам’ять доповнюють одна одну, це особливо важливо у випадку України – нації, яка століттями була позбавлена цього. Забезпечуючи відкритий доступ українців до світу вже упродовж стількох років, Українська редакція Радіо Свобода прямо долучилася до становлення вільної України у вільній Європі».

------------
Сенатор Бен Кардін, голова Гельсінкської комісії США:

«Як голова Гельсінкської комісії США і прихильник міжнародного мовлення, підтримуваного США, я вітаю Українську редакцію Радіо Свобода з річницею. Протягом 55 років служба забезпечувала неупередженими та професійними новинами українською мовою людей в Україні та за її межами.

За часів радянської влади ваша служба була порятунком для українців, які боролися за свої права та свободи. Насправді Радіо Свобода підтримувало дух і рішучість ув’язнених українських правозахисників. Коли ці сміливі борці за свободу знали, що вони не самі, коли вони чули з ваших програм про те, що робить Захід, зокрема Гельсінкська комісія, для їхнього захисту.

Після розвалу Радянського Союзу й встановлення незалежності України Українська редакція продовжувала забезпечувати об’єктивне, якісне мовлення в той час як Україна зміцнювала демократію. Ваш незалежний голос не завжди подобався українській владі, що особливо позначилося в місяці перед Помаранчевою революцією 2004 року. Проте Українська редакція завжди відігравала і продовжує відігравати важливу роль у медійному середовищі країни. Ще раз вітаю Радіо Свобода з тим, що воно зіграло життєво важливу історичну роль і продовжує свою місію».

------------
Карл Гершман, президент Національного фонду з підтримки демократії (США):

«Вітаю вас зі знаковим ювілеєм в історії Української редакції! 55 років незалежного мовлення в Україні безсумнівно свідчить, що редакція є однією з найдавніших інституцій незалежної України. У Національному фонді з підтримки демократії ми часто стикалися з людьми, які розцінювали Радіо Свобода, зокрема і Українську редакцію, як рятівний трос до свободи і західного світу, від якого ці люди були відрізані до 1991 року. Коли нарешті Радянський Союз розпався, Українська редакція зосередилася на відстоюванні окремої культури та мови, які створили підґрунтя для налагодження політики Нової Незалежної Держави. І ми знаємо, що з часів свого існування редакція дотримується високих стандартів репортерської роботи та втілення демократичних ідеалів.

Ми, працівники Національного фонду з підтримки демократії, вітаємо ваші зусилля і дякуємо вам за проторений шлях, який допоміг таким організаціям як наша продовжувати свою працю в партнерстві з вами заради зміцнення демократичних ідеалів та цінностей в Україні.

Многая літа!»

------------
Марсі Каптур, співголова групи сприяння Україні в американському Конгресі:

«Як співголова групи сприяння Україні в Конгресі США висловлюю свої щирі вітання Радіо Свобода з цією річницею Української редакції. Світло свободи сяє яскраво завдяки зусиллям всіх, хто протягом років робив свій внесок у роботу цієї прекрасної редакції. За півстоліття роботи Радіо Свобода знову і знову демонструє, що інформація є справжньою силою. Найкращі побажання на наступну половину століття».

------------
Крістофер Вокер, директор програм Freedom House:

«Вітання зі стількома роками успіху. У часи, коли свобода преси й демократичних ідей переживають складні часи в Україні та в її регіоні, ваша робота як критичного джерела незалежної інформації така ж цінна, як завжди».

********
Спеціальна передача 5-річної давнини, присвячена 50-літтю української редакції Радіо Свобода

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG