Доступність посилання

ТОП новини

Українці Росії відреагували на заяви Медведєва


Українці Росії підтримують позицію українського керівництва – Президента Віктора Ющенка і прем’єра Юлії Тимошенко, яка міститься у відповідях на послання президента Росії Дмитра Медведєва.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Об’єднання українців Росії та Федеральної національно-культурної автономії українців Росії.

«Керівники держави у своїх листах чітко визначають право народу України самому оцінювати своє минуле і самостійно визначати шляхи свого подальшого розвитку, на основі державного суверенітету і врахування вимог міжнародного права й інтересів інших народів», – мовиться в повідомленні.

Водночас в об’єднанні українців Росії наголосили, що не менш важливим аспектом відповідей керівників України, є необхідність налагодження «партнерських добросусідських відносин між Україною й Росією».

Крім того, Об’єднання українців висловлює сподівання на те, російська влада сприятиме розвитку української культури й освіти в Росії. «Сьогодні ж в Росії немає жодної української школи, тоді як в 30-ті роки минулого століття їх було понад 100. Доводиться констатувати, що в Росії українська освіта та культура стали заручниками російсько-українських політичних відносин, що в XXI столітті є абсолютно неприпустимим», – йдеться в повідомленні.

Нещодавно в своєму відкритому листі до Віктора Ющенка президент Росії звинуватив українську владу в проведенні «антиросійського курсу» і заявив, що відкладає приїзд до Києва нового російського посла.

Український Президент назвав звернення свого колеги «недружнім», проте висловив готовність до діалогу. Прем’єр Юлія Тимошенко заявила, що Україна сама буде визначати свою внутрішню і зовнішню політику.
XS
SM
MD
LG