Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 02:13

Українці на боці Грузії: Росія повторила минулорічні тези


Представники УНА-УНСО категорично відкидають свою участь у подіях минулого літа в Грузії.

Київ – В Україні заперечують звинувачення слідчого комітету російської генпрокуратури про участь українських військових та членів УНА-УНСО в російсько-грузинському конфлікті минулого року. Натомість експерти з українсько-російських відносин відзначають, що такі заяви підсилюють звинувачення, викладені російським президентом Дмитром Медведєвим на адресу свого українського колеги.

У день Незалежності України Слідчий комітет Прокуратури Російської Федерації виступив із заявою про те, що минулого року у збройному конфлікті у Південній Осетії на боці Грузії брали участь українські військові, а також понад 200 членів націоналістичної організації УНА-УНСО.

Міністерство оборони та генеральний штаб Збройних Сил України спростували цю інформацію. За даними оборонного відомства України, до початку конфлікту на території Грузії перебували 10 українських військовослужбовців, вони брали участь у міжнародних навчаннях. Однак за кілька днів виїхали в Україну.

Минулого року спеціальна парламентська комісія розслідувала українсько-грузинську військову співпрацю і не встановила факту участі українських військових у конфлікті на боці Грузії. «Однозначно можу прокоментувати: українські військовослужбовці участі в конфлікті не брали, – каже член парламентського комітету з національної безпеки та оборони, депутат-регіонал Олександр Кузьмук. – Що стосується націоналістичних формувань, то таких відомостей у мене немає».

УНА-УНСО на фото себе не впізнає

В УНА-УНСО також заперечують участь у минулорічному конфлікті. Керівник київської організації УНА-УНСО Ігор Мазур вважає докази, наведені російською стороною, непереконливими.

«Нічого новенького прокуратура Росії не знайшла. Знову розказують про ці камуфляжі. Показують фото, на яких хлопчики з автоматами в масках. Ми ніколи не були під своїми прізвищами. Ми в таких випадках користувалися псевдонімами. А там фігурують прізвища. Це ще раз підтверджує, що йдеться про фальсифікацію. Наших людей там не було», – заявив Мазур.

За його словами, вже після закінчення конфлікту Грузію відвідало двоє членів організації, які допомагали знімати документальний фільм. «Хлопці і одна журналістка їздили і відзняли документальний фільм про те, що відбувалося в Горі, що відбувалося в районі бойових дій, – каже лідер столичного осередку УНА-УНСО. – Вони єдині, хто минулого року був на території Грузії».

Звинувачення – замість привітань із Днем Незалежності

Звинувачення з боку Росії щодо участі українців в російсько-грузинському конфлікті не нові. З подібною заявою слідчий комітет російської генпрокуратури виступав ще минулого року. А фотографії та прізвища нібито членів УНА-УНСО, які наводять як доказ української участі в російсько-грузинському конфлікті, з’явилися на російських інтернет-сайтах ще в жовтні минулого року.

За словами російського політолога Андрія Окари, показовим є те, що заяву було зроблено 24 серпня – у День Незалежності України.

«Сам формат заяви і день, коли вона була оприлюднена, свідчать про те, що її треба розглядати в контексті тієї великої українсько-російської інформаційної війни, свідками якої і сучасниками якої ми є. Логіка появи цієї заяви свідчить про те, яким чином офіційна Росія ставиться до української держави», – каже Окара.

На його думку, ця заява є розвитком однієї з тез, що були викладені у листі президента Росії Дмитра Медведєва до керівника України. З огляду на це, вже найближчим часом можна чекати появи нових заяв, які б підтверджували українські тези російського президента.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

XS
SM
MD
LG