Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 06:59

Президенти Росії та Білорусі зустрінуться сьогодні в російському Сочі


У прес-службі Олександра Лукашенка повідомили, що серед тем його переговорів із Дмитром Медведєвим будуть торговельно-економічні відносини, питання безпеки та «узгоджені дії у зовнішній політиці».

Раніше білоруський президент заявив про намір обговорити з Медведєвим «увесь спектр складних питань».

Про одне з таких питань білорусько-російського порядку денного вчора згадав російський прем’єр-міністр Володимир Путін, який сказав, що справа визнання незалежності Абхазії та Південної Осетії є справедливим питанням для керівництва Білорусі, яка формально перебуває у союзі з Росією.

Лукашенко днями наголосив, що Білорусь не відмовиться від багатовекторної зовнішньої політики, а таке визнання російських сателітів Мінськом означало б зупинення діалогу Білорусі з Заходом, який щойно почався, та підкорення її політиці Росії.

Та цілком цього теж не виключають, тому що в умовах глибокої кризи Білорусь дуже залежить від економічних преференцій Росії, і якщо Москва пропонує Мінськові щось дуже привабливе економічно, то на такий крок Лукашенко міг би й піти.

Спостерігачі відзначають зростання кількості проблем у двосторонніх відносинах. Зокрема, цього року Росія запроваджувала тимчасову заборону на ввезення на її територію молочних продуктів із Білорусі. Після цього Лукашенко відмовився від приїзду до Москви на саміт Організації договору про колективну безпеку.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG