Доступність посилання

ТОП новини

Україна змінила суддю в Європейському суді з прав людини


Україна призначила своїм суддею ad hoc (тимчасовим суддею) в Європейському суді з прав людини Михайла Буроменського замість Станіслава Шевчука.

Як повідомляє прес-служба Міністерства юстиції, Буроменський приступить до виконання своїх обов’язків з 1 вересня.

Його призначили на цю посаду відповідно до правила 29 Регламенту Європейського суду з прав людини, яке передбачає, що до призначення постійного судді цього суду від країни її інтереси в суді представляє тимчасовий суддя, що визначається відповідною країною.

Буроменський – доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України, завідувач кафедри міжнародного права й державного права зарубіжних країн Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.

Після відставки в листопаді 2008 року судді Європейського суду з прав людини від України Володимира Буткевича Україна призначила своїм тимчасовим суддею Шевчука, який приступив до виконання обов’язків із січня 2009 року.

Постійного суддю від України має обрати Парламентська асамблея Ради Європи.

Однак не відомо, протягом якого часу суддя від України матиме тимчасовий статус, оскільки ще з 2007 року між ПАРЄ й Україною триває суперечка щодо списків кандидатів.

Коли один із трьох кандидатів із першого списку зняв свою кандидатуру, Україна не замінила її, а подала новий список, відкликавши попередній. ПАРЄ відмовляється розглядати цей новий список і вимагає доповнити одну кандидатуру до першого списку.

Через цю суперечку ПАРЄ погрожувала позбавити делегацію України повноважень. Наразі справу передали до Комітету міністрів Ради Європи, який має просити Європейський суд із прав людини подати дорадчий висновок.

Із другого списку порівняно з першим зникла кандидатура Сергія Головатого, який між тим перейшов із лав блоку «Наша Україна» на бік Партії регіонів. Відповідно до указу і листа Президента Віктора Ющенка, перший список був відкликаний через його невідповідність Європейській конвенції прав людини й рекомендаціям Ради Європи, а також через «суттєві процедурні порушення» при його укладанні, зокрема, відсутність прозорої процедури голосування при визначенні кандидатів.

У ПАРЄ вважають, що це не становить «надзвичайних обставин», які могли б виправдати відкликання списку.
XS
SM
MD
LG