Доступність посилання

ТОП новини

Лукашенко: Білорусь не відмовляється від участі в колективних силах ОДКБ


Білорусь не відмовляється від участі в Колективних сил оперативного реагування (КСОР) Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ). Як повідомили у прес-службі президента Білорусі, про це Олександр Лукашенко заявив після зустрічі з російським колегою Дмитром Медведєвим.

За його словами, Білорусь багато вклала в саму суть цього договору. «Дуже активно наші експерти опрацьовували питання щодо Колективних сил оперативного реагування. І тому не прийняти цей документ у Білорусі просто не можуть», – заявив Лукашенко.

Водночас президент Білорусі зауважив, що договір «рамковий, нам боятися тут абсолютно нема чого».

У лютому позачергова сесія Ради колективної безпеки ОДКБ, яка відбувалася в Кремлі, ухвалила рішення про створення нової структури в рамках організації – Колективних сил оперативного реагування.

Планувалося, що до складу КСОР увійдуть військові частини і підрозділи країн ОДКБ – Росії, Білорусі, Вірменії, Киргизстану, Казахстану, Таджикистану і Узбекистану.

Угода про створення КСОР була підписана 14 червня в Москві президентами країн ОДКБ. Підписи під документом не поставили Узбекистан, у якого є сумніви з цього приводу, і Білорусь, президент якої не приїхав на саміт.
XS
SM
MD
LG