Доступність посилання

ТОП новини

Іран: звіт МАГАТЕ свідчить, що Тегеран співпрацює повністю


Тегеран заявив, що Міжнародне агентство з атомної енергії підтвердило: ядерна програма Ірану цілком мирна, – і попередив, що не прийме жодного політичного тиску на себе в цьому питанні.

Із такою інтерпретацією останнього звіту МАГАТЕ виступив посол Ірану в Агентстві Алі Асгар Солтаніє.

У звіті, оприлюдненому в п’ятницю, мовиться, зокрема, що Іран уповільнив виробництво збагаченого урану, але монтує нові центрифуги для цього.

Так само, мовиться у звіті, Іран не співпрацює з МАГАТЕ в з’ясуванні подробиць щодо можливого військового аспекту іранської ядерної програми.

Сполучені Штати відтак іще в п’ятницю заявили, що звіт свідчить: Іран іще не повністю співпрацює з МАГАТЕ і продовжує збагачувати уран усупереч резолюціям Ради безпеки ООН.

Цей звіт має стати підґрунтям запланованих на 2 вересня дискусій шести провідних країн світу щодо можливості запровадити проти Ірану чергові санкції ООН.

Три з п’яти членів Ради безпеки ООН – США, Франція й Велика Британія, – а також Німеччина погрожують Іранові вже четвертим пакетом санкцій, якщо він далі збагачуватиме уран і не відповість на запитання про свою ядерну програму.

Але ще не відомо, чи підтримають такі санкції інші два члени Ради безпеки – Китай і Росія.

На Заході непокояться, що Іран під прикриттям мирної ядерної програми насправді намагається здобути ядерну зброю. Іран заперечує це й наголошує, що не відмовиться від свого права на мирний атом.
XS
SM
MD
LG