Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 04:59

У Білорусі говорять про героїзм загиблих пілотів


Катастрофа винищувача СУ-27 у польському місті Радома. 30 серпня 2009 р.

Мінськ – Минулої неділі на авіашоу біля польського міста Радома потерпів катастрофу білоруський військовий винищувач СУ-27-УБ. Загинули обидва пілоти. Авіашоу зупинено. Президент Білорусі Олександр Лукашенко висловив співчуття родинам загиблих. Валерій Каліновський,

Остаточно причини катастрофи має встановити спільна білорусько-польська військова комісія, яку вже створили і яка приступила до роботи. Попередньо прес-служба Міноборони Білорусі назвала вірогідною причиною катастрофи можливе потрапляння до одного з двигунів СУ-27 птаха.

Авіатори, які перебували на місці подій, на авіашоу, говорять про людський фактор, на їх думку, пілоти занадто пізно увімкнули форсаж та допустили занадто низьку траєкторію польоту під час виконування фігури вищого пілотажу. Крім цього на авіафорумах пишуть, що з відеозаписів катастрофи можна зробити висновок, що пілоти намагалися до останнього моменту врятувати і глядачів шоу, і себе, і літак.

Загиблих Аляксандра Марфіцкага і Аляксандра Журавлевіча їх колеги називають кращими білоруськими пілотами на СУ-27, вони навчалися ще в СРСР, мали клас пілотів-снайперів – це найвища кваліфікація. Обидва були полковниками за званням, Марфіцкі був заступником командувача Західного оперативно-тактичного командування Військово-повітряних сил Білорусі, Журавлєвіч – заступником командира 61-ї авіабази, що міститься у місті Барановичі Брестської області.

Міноборони Білорусі запевняє...

У Міністерстві оборони Білорусі запевняють, що і пілоти, і літак були в відповідній формі і достатньо готувалися до шоу в Радомі. Хоча незалежні експерти визнають, що авіаційний парк в Білорусі вже достатньо старий, хоча його і модифікують на ремонтних заводах, а пілоти мають замало годин нальоту.

Представник Міноборони Білорусі Вячеслав Раменьчик заявив, що пілоти свідомо відмовилися катапультуватися, щоб встигнути відвести літак від глядачів авіашоу та населених пунктів, що і дозволило зберегти життя інших коштом життя льотчиків.

Інші спостерігачі не виключають, що льотчики могли знепритомніти під час переобтяження, коли вони спробували вивести літак з піке, а також, що вони могли до останньої миті мати надію, що візьмуть ситуацію під свій контроль. Катапульта в СУ-27 дає можливість пілотам врятуватися аж до моменту, коли вигищувач зіткнувся з землею, як що її встигають увімкнути. Полковники Марфіцкі та Журавлевіч не встигли.

(Мінськ – Київ – Прага)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG