Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 23:56

Символічний знак із місця катастрофи на Скнилові мають перенести


Львів – Під час реконструкції львівського аеропорту до Євро-2012 є необхідність перенести з місця падіння Су-27 під час авіашоу 27 липня 2002 року Сегмент пам’яті. Це семикутна зірка, від якої відходять промені, й 11 гранітних плит, що символізують 77 загиблих. Чи погодяться потерпілі на перенесення символічного знаку з місця катастрофи?

77 загиблих і останки частин тіл людей поховані на різних цвинтарях. А біля Скнилівського летовища про трагедію майже семирічної давності нагадує капличка, всередині якої є фотографії усіх, хто загинув під уламками літака.

А на місці катастрофи громадська організація «Скнилівська трагедія» встановила Сегмент пам’яті. На плитах написані прізвища, рідні поставили фотографії жертв катастрофи.

Щороку на річницю Скнилівської трагедії військові пропускали людей на місце падіння літака. Щоразу вони переживають цю трагедію зі сльозами і болем у серці.

Цього року Міністерство оборони передало територію військового летовища аеропортові «Львів». Там до Євро-2012 проводиться реконструкція летовища.

Після завершення робіт об’єкт суворо охоронятиметься. Як сказав комерційний директор львівського аеропорту Руслан Баран, вони проситимуть людей дозволити перенести Сегмент пам’яті до каплички.

«Ми можемо цей Сегмент огородити, якщо люди не побажають, щоб ми його перенесли. Але нікого не зможемо пропускати на діючий аеропорт. Такі заходи безпеки. Ми проситимемо громадську організацію дозволити нам за наші гроші перенести пам’ятний знак до каплички», – сказав Руслан Баран.

Один із потерпілих Борис Юдін, який після катастрофи став інвалідом, нині важко хворий і не виходить навіть із помешкання. Він щороку бував у капличці і молився за загиблих, за те, що вцілів його онук і він. До місця катастрофи йти чоловікові далеко, важко психологічно перебувати на цьому місці. Подібно і його онук донині боїться літаків.

Та чоловік згоден із перенесенням: «Стан мого здоров’я дуже погіршився. Я попав під літак, але, на щастя вижив. Сегмент пам’яті встановила громадська організація, мене ніхто не питав, тому нехай і ухвалює рішення. Я не проти, щоб цей символічний знак перенесли до каплички».

«Спільно вирішимо питання про перенесення Сегменту»

Втім, частина людей заперечує проти перенесення символічного знаку, зауважив у розмові голова громадської організації «Скнилівська трагедія» Стефан Козак. Хоча він особисто погоджується на перенесення Сегменту до каплички і сподівається, що працівникам летовища вдасться переконати потерпілих.

«На цьому місці немає захоронень, люди зробили цвинтар, а це ж буде міжнародне летовище. Якщо аеропорт за свої гроші перенесе Сегмент, я не проти. Спільно маємо ухвалити рішення», – каже він.

Стефан Козак повідомив Радіо Свобода, що в Європейський суд із прав людини уже подані позови потерпілих проти держави України. Вони вимагають моральної компенсації, а ще 90 осіб подали місяць тому другий позов у Страсбург, у якому вимагають вибачень від держави і покарання для генералів, які відповідали за організацію авіашоу. На думку потерпілих, винуватці катастрофи уникнули покарання.

(Львів – Прага – Київ)

  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG