Доступність посилання

ТОП новини

МВФ погрожує розірвати співпрацю з Україною


Мiжнародний валютний фонд може припинити спiвпрацю з Україною, якщо влада країни без належних пiдстав пiде на надмiрне нарощування бюджетного дефiциту й розхитування економiчної ситуації. Про це повiдомив постiйний представник МВФ в Українi Макс Альєр.

«Не маємо намiру брати участь у полiтицi, яка призведе до поглиблення економiчної кризи», – заявив вiн в iнтерв’ю тижневику «Контракти».

За словами Альєра, таке рiшення можуть ухвалити, якщо влада країни провокуватиме iнфляцiю i пiдриватиме стабiльнiсть банкiвської системи.

Представник МВФ нагадав, що восени група фахiвцiв фонду приїде до Києва для обговорення проекту державного бюджету країни на 2010 рiк, а мiсiя фонду вiдвiдає Україну наприкiнцi жовтня, щоб обговорити програму спiвпрацi: для отримання четвертого траншу коштiв потрiбен прогрес у реструктуризацiї банкiвського сектору та фiскальної полiтики.

«Ми очiкуємо затвердження стратегiї надання допомоги для середніх i невеликих банків», – сказав Альєр.

Водночас, за його словами, ключовим питанням є проект держбюджету-2010. «Проект має ґрунтуватися на реалiстичних макроекономічних прогнозах, а його дефiцит не повинен перевищувати 3% ВВП, не включаючи НАК «Нафтогаз України», i 4% з урахуванням НАК», – пояснив представник МВФ.

Фонд також очiкує пiдвищення цiн на газ для населення у вереснi на 20% i в 2010 роцi щокварталу на 20% – такий крок покликаний скоротити обсяги держпiдтримки «Нафтогазу», повідомив Альєр.
XS
SM
MD
LG