Доступність посилання

ТОП новини

Із Праги до Лондона виїхав «поїзд Вінтона» – рятівника єврейських дітей


Сьогодні з Праги до Лондона виїхав історичний поїзд, такий самий, яким рівно 70 років тому зуміли виїхати з окупованої гітлерівською Німеччиною Чехословаччини 669 єврейських дітей.

1 вересня 1939 року британському громадянинові Ніколасові Вінтону вдалось отримати дозвіл на виїзд і заплатити мито за право вивозу з окупованої території 669 єврейських дітей.

Сьогодні на поїзд сіло тільки 22 «Вінтонівських дітей», як вони себе самі називають. Саме стільки ще нині живе, вони повернулися до Праги, щоб повторити історичну дорогу до свободи. З ними в поїзді до Лондона прямують їхні діти і внуки, родичі й друзі. Вони згадують, що Ніколасові Вінтону в його шляхетній рятівній акції допомагало багато простих людей з обох боків – у Чехії та Британії.

Поїзд, який дістав назву «Winton Train», пробуде в дорозі 4 дні, на вокзалі в Лондоні його пасажирів зустріне сам рятівник – Ніколас Вінтон, якому нині минуло 100 років.

У Празі на головному вокзалі сьогодні відкрили пам’ятник Ніколасу Вінтонові, в Чеській Республіці ще живе 16 його врятованих дітей.
XS
SM
MD
LG