Доступність посилання

ТОП новини

У нових протестах у китайському Сіньцзяні 5 загиблих


Віце-мер Урумчі, головного міста Сіньцзян-Уйгурського автономного регіону на заході Китаю, Чжан Хун заявив, що в сутичках під час нових протестів у місті загинули 5 осіб.

Раніше в п’ятницю влада Китаю заборонила в Урумчі будь-які походи, демонстрації й масові протести, на які не отримано дозволу.

Заборону наклали після двох днів нових протестів у місті, які поліція розігнала з застосуванням подразливого газу.

Цього разу, в четвер і п’ятницю, протестували представники народу хань, тобто власне китайці за національністю. Вони вимагали для себе кращого захисту після того, як містом поширювали чутки, ніби людей кололи зараженими голками від шприців. Дехто з китайців звинувачував у таких діях уйгурів.

Міністр громадської безпеки Китаю Мен Цзяньчжу раніше заявляв, що напади зі шприцами чинять «сили етнічного сепаратизму»

Два місяці тому в Урумчі відбулися кількаденні заворушення й сутички на етнічному ґрунті між уйгурами – тюркомовним народом, який сповідує переважно іслам, – і власне китайцями, в яких загинули, за офіційними даними, майже 200 осіб.

Чимало уйгурів непокояться, що влада Китаю, переселяючи дедалі більше китайців на традиційні уйгурські землі, тим самим руйнує й уйгурську культуру та звичаї. Серед уйгурів існує й нечисленний сепаратистський рух.
XS
SM
MD
LG