Доступність посилання

ТОП новини

Газ подорожчає, «Нафтогаз» хоче зменшити поставки – «Газпром»


Газ для України в четвертому кварталі цього року подорожчає орієнтовно до 205–210 доларів за тисячу кубометрів, заявив директор компанії «Газпром-збут Україна», начальник Управління роботи з країнами ближнього закордону російського газового монополіста «Газпром» Анатолій Подмишальський.

При цьому, сказав він сьогодні журналістам у Києві в кулуарах російсько-українського бізнес-форуму, «Нафтогаз України» офіційно звернувся до «Газпрому» з пропозицією скоротити базовий обсяг імпорту газу в Україну на наступний рік із 52 мільярдів кубометрів, передбачених чинним контрактом, до 33 мільярдів кубометрів.

Подмишальський також нагадав, що «Газпром» цього року на прохання «Нафтогазу» авансом оплатив транзит газу через територію України за 2009-й і частково за 2010 роки в обсязі 2,15 мільярда доларів.

У третьому кварталі цього року ціна російського газу для України становила близько 198 доларів за тисячу кубометрів.

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявляла, що Україна хоче зменшити обсяг імпортованого газу на наступний рік. При цьому вона називала числа спершу 25 мільярдів кубометрів, потім 27 і зрештою 33 мільярди кубометрів.

1 вересня під час зустрічі в Польщі Юлія Тимошенко й прем’єр-міністра Росії Володимир Путін заявили, що домовилися про сплату Україною фактично спожитих обсягів імпортованого газу замість обсягів, передбачених контрактом на поставку палива, без виставлення визначених контрактом штрафних санкцій. Але жодних документів про це не підписували, обмежившись усними заявами.

«Нафтогаз України», зі свого боку, прогнозував збільшення наступного року ставки транзиту російського газу через Україну на 57–60 відсотків.

А вже 7 вересня президент Росії Дмитро Медведєв доручив керівникові «Газпрому» Олексієві Міллеру притримуватися укладеного 19 січня 2009 року контракту з Україною і не погоджуватися на зміни умов щодо оплати транзиту російського газу через Україну.
XS
SM
MD
LG